Московські бомжі з'їли майже всіх міських чайок

Російські екологи б'ють на сполох - у Москві залишилося лише три колонії чайок, але всі вони незабаром можуть зникнути.

Популяція чайок в Москві може зникнути через низку несприятливих зовнішніх чинників. На межу вимирання птахів поставили безпритульні, для яких самі чайки та їхні яйця є ласощами, і будівельні роботи, які позбавляють чайок традиційних місць проживання.

"У місті, самі знаєте, і ті ж собаки безпритульні, і ті ж бомжі. У нас одна колонія загинула саме тому, що бомжі збирають яйця і їдять їх", - повідомив завідувач лабораторією Московського регіону Всеросійського інституту охорони природи Борис Самойлов.

Вчений зазначив, що зараз у Москві залишилося лише три колонії чайок. Але всі вони можуть зникнути, зокрема через активну забудову традиційних територій їхнього проживання.

Проблеми з умовами проживання виникають не тільки у московських чайок. Так, нещодавно з Московського регіону зник зелений дятел, проте, за словами Самойлова, це сталося з не залежних від людини причин.

"У природі постійно відбувається якась пульсація, про яку ми не знаємо. Ми змушені такий вид вносити до Червоної книги, але це не має жодного стосунку до міського господарства", - пояснив Самойлов.

Водночас, наголосив він, з тваринного світу російської столиці надходять і позитивні новини. Наприклад, Самойлов розповів, що в місті намагається влаштуватися сокіл-сапсан, який кілька років тому оселився на даху головної будівлі МГУ на Воробйових горах і вже знайшов собі подружку.

Читайте також:

Найбагатші жебраки Європи мешкають в Росії. Половина з них – українці

У південній Атлантиці знайшли аномального чорного пінгвіна

В Англії кури на смерть заклювали лисицю

У Києві зник легендарний ворон з Рейтарської

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: