МОЗ Росії спростить процедуру дитячого донорства

У Росії планують спростити процедуру дитячого донорства: потенційними донорами будуть вважатися лише ті діти, у яких була зафіксована смерть мозку.

Російська влада спростить процедуру дитячого донорства. Про це заступник міністра охорони здоров'я Вероніка Скворцова заявила за підсумками засідання робочої групи депутатів Держдуми, які обговорювали законопроект "Про основи охорони здоров'я громадян РФ".

За словами Скворцової, документ визначає поняття біологічної смерті і смерті мозку. Вона зазначила, що потенційними донорами будуть вважатися лише ті діти, у яких була зафіксована смерть мозку, а дихання і серцева діяльність підтримуються спеціальною апаратурою.

Крім того, заступник міністра охорони здоров'я розповіла, що забрати необхідні для пересадки органи і тканини у дитини лікарі зможуть лише після отримання офіційної згоди батьків. "Це новація в порівнянні з чинним законодавством", - підкреслила вона.

Скворцова також наголосила на важливості проведення з населенням роз'яснювальної роботи з приводу дитячого донорства. "Ми повинні (...) пояснювати, що смерть дитини, якої не повернути, може відродити до життя іншу дитину", - пояснила заступник глави МОЗ.

В даний час російські трансплантологи не можуть використовувати для пересадки органи неповнолітніх донорів. Російським дітям проводиться лише споріднена трансплантація нирок і печінки. При необхідності пересадки інших органів єдиним можливим варіантом є лікування дитини за кордоном.

Читайте також:

Українці почали продавати "зайві" нирки, сперму, мозок і кров

Вперше в США донор нирки заразив реципієнта СНІДом

Британська дівчинка більше 10 років прожила с двома серцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: