Мєдвєдєв переконав Європу, що "епоха великодержавного Путіна" скінчилася

Західні ЗМІ у захваті від "більш м'якого" російського президента Дмитра Мєдвєдєва і пророкують завершення "епохи великодержавного Путіна".

Переговори канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента РФ Дмитра Мєдвєдєва показали, що епоха великодержавної політики чинного прем'єра Володимира Путіна добігла кінця, коментує німецька Sueddeutsche Zeitung підсумки саміту в Єкатеринбурзі.

На думку західних журналістів, на політичну арену в Росії "вийшов сильний і незалежний глава держави". Мєдвєдєв "заробляє бали на новому, більш м'якому образі Росії, який демонструє зовні", і за рахунок цього набирає політичну вагу, відзначили експерти.

Італійська Corriere della Sera також підкреслює роль Мєдвєдєва у зближенні РФ і ФРН. Газета зауважує, що російський президент суттєво відрізняється манерами від Путіна.

"Після закінчення дводенної зустрічі в Єкатеринбурзі, Мєдвєдєв особисто проводив канцлера в аеропорт, обійняв її і поцілував, подарував їй букет квітів. До цього вони говорили про справи, права людини, про шпигунів", - пише видання.

Німецькі дипломати пригадали, що попередник Мєдвєдєва Володимир Путін був скупий на подібні прояви симпатії. В інтерв'ю журналу Spiegel вони порівняли переговори з Путіним із "танком біля жерла вулкану: ніколи не знаєш, коли у політика, що виглядає холоднокровним, може луснути терпіння через неприємну для нього тему". У той же час Мєдвєдєв зміг дати "адекватний" коментар з питань про права людини в РФ.

Володимир Путін
AFP
Володимир Путін. На Заході його вважають більш жорстким за Мєдвєдєва
Тим часом російські експерти вже знайшли спосіб, за допомогою якого Мєдвєдєв міг би обігнати Путіна на виборах-2012 і залишитися на другий шестирічний термін. Поки глава федерації намагається закріпити свій авторитет тільки за рахунок зовнішнього чинника, але, на думку фахівців, варто працювати і всередині країни. Насамперед мова йде про відмову від принципу безпартійності глави держави.

Для перемоги на президентських виборах Мєдвєдєву треба буде вступити до "Єдиної Росії" – єдиної на сьогодні впливової політичної структури в РФ. Експерти переконані: це негайно зруйнує монополію Путіна на лідерство в партії і полегшить другому учасникові тандему завдання продовжити свої повноваження.

Як західні, так і російські спостерігачі відзначають роботу російського лідера над своїм іміджем і його прагнення представити себе як західного прогресивного главу держави. Іноземна преса вважає Мєдвєдєва більш відкритим і легким у спілкуванні зі своїми європейськими колегами та журналістами, ніж його попередники, багато з яких ще перебували під впливом "зашкарублого біполярного мислення часів холодної війни".

Читайте також:

Росія і Німеччина обговорили створення спільного підручника з історії

"Російський Ришельє" вийшов з тіні тандему Мєдвєдєва і Путіна

Горбачов закликав Кремль зробити Росію більш демократичною

Путін про тандем з Мєдвєдєвим: "Ми - традиційної орієнтації"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: