Назарбаєв офіційно став лідером нації

Закон "Про лідера нації", який наділяє президента Нурсултана Назарбаєва додатковими повноваженнями та недоторканістю навіть після складання повноважень, вступив в дію.

15 червня, Закон "Про лідера нації" набув чинності в Казахстані.

Його підписали глави двох палат парламенту і прем'єр-міністр і опублікували офіційні ЗМІ.

Парламент Казахстану в середині травня прийняв поправки в конституційні закони, які наділяють президента Нурсултана Назарбаєва статусом лідера нації, але сам Назарбаєв не став підписувати цей закон, зазначивши, що пропоновані додаткові заходи по захисту честі і гідності президента і гарантії його недоторканності вже передбачені Конституцією країни, законами про першого президента і президента та іншими законодавчими актами.

У Казахстані вперше вступає в силу закон, підписаний не головою держави, а спікерами палат і главою уряду.

Закон "Про лідера нації" передбачає внесення змін до низки законодавчих актів країни. Тепер з лідером нації необхідно погоджувати питання передачі держорганам та посадовим особам права ініціювання важливих питань, що стосуються державного устрою і безпеки країни.

Крім того, лідер нації не може бути затриманий, заарештований, притягнений до кримінальної або адміністративної відповідальності за діяння, вчинені ним у період виконання повноважень президента, а після його припинення - за діяння, пов'язані із реалізацією ним свого статусу першого президента Казахстану - лідера нації.

При цьому закон відносить посягання на життя лідера нації до категорії терористичних злочинів. За псування зображень першого президента - лідера нації, публічні образи та спотворення фактів його біографії введена кримінальна відповідальність.

Свою відмову підписати закон Назарбаєв пояснив тим, що не потребує поки в додаткових повноваженнях і виступає проти славослів'я на свою адресу. Разом з тим, говорив президент у своєму зверненні до парламенту країни, якщо в майбутньому виникне будь-що, що загрожує розвитку країни і безпеці її громадян, територіальній цілісності і національним інтересам, він сам попросить додаткових повноважень і впевнений, що отримає їх.

Читайте також:

Назарбаєв не захотів довічно бути лідером нації

Назарбаєв отримав статус "лідера нації" та недоторканність

Парламент Казахстану запропонував надати Назарбаєву довічний статус "лідера нації"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: