Перу подарувала Болівії вихід до океану

Президент Болівії Ево Моралес домовився про передачу його країні на 99 років перуанського порту. Таким чином, вперше за останні 120 років Болівія отримала доступ до Тихого океану.

Перу передала Болівії ділянку суші у провінції Іло під будівництво порту. Таким чином Болівія повертає собі доступ до Тихого океану, втрачений країною в результаті Другої Тихоокеанської війни з Чилі у 1879-1884 роках.

Угода про передачу землі була підписана президентом Перу Аланом Гарсіа та його болівійським колегою Ево Моралесом напередодні, 20 жовтня.

За умовами угоди, Болівія отримує у своє розпорядження ділянку під будівництво гавані в десяти кілометрах від перуанського портового міста Іло, столиці однойменної провінції. Строк дії угоди – 99 років.

"Несправедливо, що Болівія не має власного виходу до моря. У Болівії є таке ж право на Тихий океан, як і в інших", - підкреслив Гарсіа за підсумками переговорів.

У свою чергу Моралес заявив, що завдяки Перу болівійці отримають можливість торгувати своїми товарами безпосередньо через море. Він запевнив, що якщо коли-небудь одружиться, то проведе свій медовий місяць саме тут – у подарованому перуанцями порту.

Болівія була морською державою до 1884 року, коли був підписаний мирний договір з Чилі, що поклав кінець Другій Тихоокеанській війні. Чилі за підтримки Англії домоглася переконливої перемоги у війні: її підсумком стала втрата Болівією свого єдиного прибережного регіону Антофагаста.

Союзник Болівії Перу також зазнав територіальних втрат - за умовами мирної угоди, перуанські провінції Такна і Аріка були передані під управління Чилі на десять років. Повернути одну з них - Такна - Перу вдалося тільки в 1929 році, за активного сприяння президента США Герберта Гувера.

Читайте також:

Болівія скасувала обмеження на продаж коки

Вбивцю Че Гевари заарештували за змову проти президента Болівії

Президент Перу дав ляпаса чоловікові, який звинуватив його в корупції

Помер лідер чилійських комуністів Луїс Корвалан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: