Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

В Ель-Фаллуджі зі 170 дітей, народжених у вересні, 24% померли. Серед них більшість були з двома головами, з одним оком на лобі чи без кінцівок.

В іракському місті Ель-Фаллуджа, яке у 2004 році активно бомбардували американці, після війни різко зросла дитяча смертність та випадки народження дітей з дефектами.

Причиною мутацій могла стати токсична зброя, пише The Independent. У 2005 році було документально підтверджено, що під час штурму Ель-Фаллуджі військові США скинули на місто велику кількість забороненого білого фосфору.

Хоча офіційно Вашингтон назвав це "черговим міфом", у використанні незаконних хімікатів зізналися солдати, докази цього знайшли і медики - у загиблих мирних мешканців були опіки, характерні саме для цього виду зброї.

За даними британських та іранських лікарів і правозахисників, саме білий фосфор або збагачений уран міг стати причиною високого відсотку смертності та мутацій серед дітей Ель-Фаллуджі.

Група науковців направила листа до ООН, в якому навела, зокрема, такі дані: з 170 дітей, які народилися в центральній лікарні міста у вересні цього року, 24% померли через декілька днів після появи на світ. Три чверті таких дітей були "діти з двома головами, без голови, з одним оком на лобі, без кінцівок".

Для порівняння, в серпні 2002 року, до вторгнення, в місті народилися 530 дітей, з яких померли тільки шість, і лише один народився з дефектами.

Операцію в Ель-Фаллуджі американці назвали "Лють примари". Вночі небо над містом було розцвічене сотнями фосфорних снарядів, які при детонації пропалюють залізобетон.

Колишній американський солдат, який воював в Ель-Фаллуджі, розповів: "Я чув наказ бути обережним, оскільки проти Ель-Фаллуджі збираються застосувати білий фосфор. Фосфор спалює тіло, він розчиняє плоть до кістки. Я бачив обпалені тіла жінок і дітей. Фосфор вибухає і утворюється хмара. Всьому в радіусі 150 метрів – кінець".

Конвенція ООН про деякі види звичайних озброєнь, ухвалена в 1980 році, дозволяє застосовувати фосфорні бомби тільки проти військових.

Читайте також:

В Іраку стратять двоюрідного брата Саддама Хусейна

Американець 5 років прикидався паралітиком, щоб не їхати в Ірак

Військовий психіатр в Техасі розстріляв солдатів з криками "Аллах Акбар!"

Американські військові катували й ґвалтували іракських в’язнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: