Розкрито архіви 1941 року: керівництво СРСР знало про плани Німеччини

Розсекречені документи спростовують всі припущення про те, що війна для радянського уряду була несподіваною.

Служба зовнішньої розвідки Росії розсекретила архіви за період з 1938 по 1941 рік з інформацією про плани нападу Німеччини на Радянський Союз.

200 депеш і повідомлень від радянських розвідників, які надходили в Кремль, були зібрані в книзі під назвою "Агресія", з якої випливає, що в СРСР був час підготуватися до війни.

"Всі ці документи, а ми постаралися витягти все, що стосується цієї теми, максимально повно, без коректив, дають уявлення про те, якою мірою політичне керівництво країни було поінформоване про ті події, які відбувалися. І з цього випливає те, яку функцію виконувала розвідка", - наголошує автор книги, генерал-майор СЗР Лев Соцков.

З архівів випливає, що Москва мала два надійні джерела в Німеччині. "Одне в апараті Гімлера, інше - в апараті Герінга. Обидва ці джерела, коли насувалася війна, спрацювали, і інформація прийшла ємна. Вона свідчила, що всі приготування до війни Вермахту завершені", - пише Соцков.

Розвідникам вдалося навіть перехопити шифровку Муссоліні від посла Італії в Німеччині. Дипломат поінформував дуче, що був викликаний в генштаб Вермахту, де йому повідомили про напад на СРСР в проміжку з 20 по 22 червня.

На думку автора, документи, зібрані в книзі, спростовують всі припущення про те, що війна для радянського уряду була несподіваною: "Ця теза було вкинута, щоб якось пояснити народу катастрофічні невдачі в початковий період війни".

У той же час СЗР не розсекречує імен резидентів, які особисто добували інформацію. У книзі їм присвоєні псевдоніми.

Читайте також:

Мєдвєдєв: Розпад СРСР не найбільша геополітична катастрофа ХХ століття

Україна та Росія спільно вивчать архіви Другої світової

СБУ оприлюднила нові дані про радянських військовополонених

Литва публікує документи КДБ з доказами радянської окупації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: