Сербія змирилася з незалежністю Косова

Сербія погодилася внести зміни до резолюції ООН по Косову, де фактично визнала державність краю. Це відбулося після інтенсивного тиску з боку міністрів закордонних справ країн Євросоюзу.

Сербія погодилася змінити проект резолюції ООН по Косову. У новому варіанті резолюції міститься заклик "до діалогу між двома державами для пошуку взаємоприйнятного рішення".

Проект революції буде винесено на розгляд Генеральної асамблеї ООН 9 вересня.

У первинному варіанті резолюції Сербія вимагала нових переговорів про статус Косова, називаючи проголошену незалежність "неприйнятною".

Сербія погодилася внести зміни після інтенсивного дипломатичного тиску з боку міністрів закордонних справ країн Євросоюзу.

Нагадаємо, 22 липня Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення щодо відділення Косова від Сербії в 2008 році. Суд дійшов висновку, що міжнародне право не містить будь-якої відомої заборони на проголошення незалежності Косова.

На сьогоднішній день самопроголошену державу визнали 69 країн з 192 країн-членів ООН. Сербія, а також Україна, Росія, Китай, Індія і низка інших країн відмовилися визнати Косово, вважаючи, що косовські албанці своїм відділенням грубо порушили норми міжнародного права.

Делегація Сербії представила проект резолюції Генасамблеї ООН, що закликає "всі сторони знайти взаємоприйнятне вирішення всіх відкритих питань шляхом діалогу в інтересах миру, безпеки і співробітництва в регіоні". У тексті документа питання про проблему статусу Косова не зачіпається.

Читайте також:

Сербський парламент хоче через ООН домагатися компромісу щодо Косова

Сербія не визнала вердикт суду ООН щодо Косова

Сербія заявила, що ніколи не визнає незалежності Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: