Словенці обрали першого у Східній Європі чорношкірого мера

Мером словенського містечка Піран став африканський іммігрант Пітер Боссман, який вже отримав прізвисько "Піранський Обама".

У Словенії обрано першого у Східній Європі чорношкірого мера. Головою містечка Піран став 54-річний виходець з Гани Пітер Боссман.

Африканський іммігрант вже отримав прізвисько "Піранській Обама" (Барак Обама - чинний президент США, перший темношкірий на цій посаді). Боссман член правлячої партії соціал-демократів. У другому турі виборів він набрав 51,4% голосів і переміг суперника-правоцентриста, тепер уже колишнього мера Томаша Гантара.

Пітер Боссман приїхав до Югославії на початку 70-х років для того, щоб вивчати медицину. Зараз у нього приватна практика, а раніше він вже входив до складу міської ради Пірана.

У цьому містечку з 17-тисячним населенням Боссман живе вже більше 30 років.

Після перемоги він заявив, що "щасливий і гордий". "Я будував свою кампанію на діалозі, і діалог переміг", - сказав новий мер.

За словами місцевого аналітика, голосування в Пірані був лакмусовим папірцем для Словенії: чи достатньо "зріла" ця країна, щоб обрати політика з іншим кольором шкіри.

Під час виборчої кампанії у місті расове питання не фігурувало, хоча Боссмана критикували за те, що словенською він розмовляє не як рідною мовою. У газетному інтерв'ю Боссман повідомив, що знайома викладачка словенської пообіцяла з ним позайматися додатково.

Словенія - країна з двохмільйонним населенням, є сусідами з Італією, Австрією і Хорватією, і входить до Європейського союзу і НАТО.

Читайте також:

Саакашвілі образив негрів, порівнявши їх з грузинськими митниками

Американці об'єднуються в "анклави тільки для білих"

Барак Обама - типовий син Африки, впевнена його кенійська бабуся

У Словенії знайдене масове поховання 700 людей, розстріляних комуністами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: