Смертна кара гуманніша за довічне ув'язнення, вважають росіяни

Відносна більшість опитаних (44%) підтримують смертну кару. Це в основному прихильники КПРФ і літні громадяни.

Більшість росіян виступають за збереження смертної кари, але не з жорстокості, а "з милосердя": вони вважають довічне ув'язнення куди більш суворим покаранням. Про це свідчать результати січневого опитування, проведеного ВЦИОМ.

У цілому питання застосування смертної кари в Росії хвилює більшість населення (73%), повідомили соціологи. Тим часом кожен п'ятий респондент не надає значення цієї проблеми (20%) - до цього числа входять, в тому числі, забезпечені росіяни.

Як показало дослідження, відносна більшість опитаних (44%) підтримують смертну кару. Це в основному прихильники КПРФ і літні громадяни. За мораторій (29%) виступає в основному молодь і прихильники партій "Єдина Росія", "Справедлива Росія" і ЛДПР.

У меншості - росіяни, які виступають за повне скасування смертної кари на законодавчому рівні - 18%. Частка таких респондентів найбільш висока серед прихильників партій "Яблуко", "Права Справа" і "Патріоти Росії".

Тим часом, відзначають соціологи, проблема смертної кари оцінюється росіянами досить суперечливо. Так, більшість опитаних вважають, що існують злісні злочинці, для яких можливе застосування такої міри покарання (69%), а також допускають існування таких злочинів, після скоєння яких людина позбавляється морального права на життя (64%).

У той же час, росіяни схильні визнавати імовірність судової помилки, що тягне за собою покарання невинної людини (59%). Крім того, респонденти вважають, що ніхто не має права позбавляти людину життя (51%), і що довічне ув'язнення є більш суворим покаранням, ніж смертна кара (49%).

Парадоксально, але росіяни хочуть повернути розстріли, хоча не довіряють судової влади та правоохоронним органам. У червні 2008 року 43% опитаних фондом "Громадська думка" заявили, що суди часто виносять несправедливі вироки. Тоді ж 46% громадян визнали, що не довіряють міліції.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Конституційний суд РФ поставив крапку в дискусії про те, чи може застосовуватися смертна кара в Росії після введення з 1 січня 2010 суду присяжних в останньому суб'єкті Росії-Чеченській республіці. Вердикт суду - страти в Росії не буде.

Як підкреслили в прес-службі КС, "мова йде не про продовження мораторію на смертну кару, а про заборону застосування такої міри покарання взагалі".

У той же час голова КС Валерій Зорькін пояснив, що суд не міг вийти за рамки своєї компетенції і взагалі скасувати смертну кару. Заборона на неї є виключною прерогативою парламенту, який має ратифікувати протокол № 6 до Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Читайте також:

В Росії остаточно заборонили смертну кару

У Киргизії запропонували ввести публічну смертну кару

У Китаї запроваджують смертну кару для п'яних водіїв

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: