Сомалійські пірати звільнили танкер з ОАЕ за викуп у 200 тисяч доларів

На борту танкера Jubba XX знаходилося 16 осіб: один громадянин Шрі-Ланки, п'ять громадян Індії, троє бангладешців, чотири сомалійця і по одній людині з Судану, М'янми та Кенії.

Сомалійські пірати звільнили захоплений ними в Індійському океані нафтовий танкер з Об'єднаних Арабських Еміратів Jubba XX за викуп в 200 тисяч доларів.

Танкер був захоплений 16 липня, коли прямував з ОАЕ в порт Бербера, розташований на півночі Сомалі і контрольований невизнаною державою Сомаліленд, яка розташована на північному заході Сомалі.

На борту Jubba XX, що належить ОАЕ і ходить під прапором цієї країни, знаходилося 16 осіб: один громадянин Шрі-Ланки, п'ять громадян Індії, троє бангладешців, чотири сомалійця і по одній людині з Судану, М'янми та Кенії.

Пірати звільнили судно в середу, 27 липня, після того, як отримали викуп від сомалійського бізнесмена. Очікується, що в четвер танкер зайде в інший порт Сомалі - Босасо, який контролюється квазідержавним утворенням Пунтленд.

Сомалі не може впоратися з проблемою піратства, так як перестала існувати як єдина держава ще в 1991 році після падіння диктаторського режиму Мохаммеда Сіада Барре, який правив з кінця 1960-х років. Зараз єдиною законною владою в країні міжнародне співтовариство визнає Федеральний уряд Сомалі, проте останній контролює лише частину столиці - міста Могадішо і ряд невеликих районів держави.

Боротьба з піратами біля узбережжя країни ведеться в рамках проведеної з 2008 року військово-морської місії Євросоюзу "Аталанта" і розпочатої в 2009 році операції НАТО Ocean Shield.

В ході операції Ocean Shield, крім першочергового завдання боротьби з піратством, передбачається також допомогти країнам регіону запустити власні заходи протидії піратам.

Читайте також:

Танкер, що віз нафту з України, загорівся після нападу піратів

Пірати відпустили танкер з українцями, отримавши рекордний викуп

Французькі військові моряки відбили у піратів судно з українцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: