Соратник Гітлера таємно проводив у концтаборі Дахау алхімічні досліди

Один з найближчих соратників Гітлера Генріх Гіммлер у 30-і роки керував абсурдним проектом по перетворенню піску в золото.

Глава СС, один з найближчих соратників Гітлера Генріх Гіммлер у 30-і роки керував абсурдним проектом по перетворенню піску в золото. Для цих цілей він створив секретну лабораторію на території сумно відомого концтабору в Дахау для алхіміка, який запевняв, що може це зробити. Про проект і повний його провал у своїй книзі "Алхіміки Гітлера - таємні спроби провести золото в Дахау" розповів німецький історик Гельмут Вернер.

Нацистський режим вкрай потребував золота для купівлі озброєнь і технологій за кордоном. Гіммлер зацікавився проектом перетворення піску на цінний метал в 1937 році. Гельмут Вернер, який є автором книг з історії алхімії, з'ясував, що шарлатан Карл Мальхус, можливо, був агентом британської розвідки, коли в 1938 році отримав пропозицію розпочати в Дахау роботу з отримання золота. За відомостями історика, Мальхус жив в Англії до початку 1938 року. Після повернення алхіміка до Німеччини Гіммлер зробив йому привабливу пропозицію працювати над проектом.

Ідея перетворювати пісок в золото викликала ентузіазм Гіммлера після того, як в річках Баварії в 30-і роки були виявлені дрібні золоті самородки. Рейхсфюрер зустрівся з Мальхусом, який запевнив його, що в майбутньому зможе в достатку виробляти золото для потреб Третього Рейху. Алхімік, за його словами, планував отримувати золото за допомогою парафіну, каменів і піску з дна річки Ізар, що протікає в Мюнхені.

Як зазначає історик, Мальхус став другим шарлатаном, які зачарували Гіммлера обіцянками отримати цінні речі з нічого не вартих компонентів. Першим був шахрай Генріх Куршілдген, який стверджував, що може перетворити воду на бензин. У кінцевому підсумку Гіммлер викрив шарлатана і відправив його до концтабору, побоюючись, що оприлюднення цієї історії зробить з нього посміховисько. Тим не менше ця невдача не похитнула віру Гіммлера чинності алхімії, і він почав фінансувати роботу Мальхуса. У Дахау алхімік значився не укладеним, а фахівцем, що займається секретними розробками.

Перед початком роботи по отриманню золота всі члени групи Мальхуса були обшукані. Гіммлеру потрібно було впевнитися, що вони не провезли з собою ніяких цінних металів, що дозволило б їм обдурити рейхсфюрера. Однак, як з'ясувалося пізніше, Мальхус сховав крупиці золота в сигаретах. Перший час він витягував їх і стверджував, що отримав золото в результаті своїх експериментів.

Однак шарлатана незабаром викрили, і ще деякий час він провів у Дахау як ув'язнений, поки не був випущений з обіцянкою під страхом смерті щось розповідати про свої контакти з Гіммлером.

Відзначимо, що Гіммлер був постійно одержимий якимись незвичайними ідеями. Так, в 1940 році він шукав в Іспанії Святий Грааль - чашу, яку, як вважається, Ісус Христос освятив на Таємній вечері. Гіммлер, як і інші нацистські лідери, вважав, що Христос походив від арійців, і тому пред'явлення прав на Святий Грааль допоможе Німеччині виграти війну, а особисто йому дарує надприродні здібності.

Як встановили історики, у пошуках Грааля рейхсфюрер СС в 1940 році відвідав знаменитий монастир Монсеррат біля Барселони. Як згадувалося в опері Ріхарда Вагнера "Парсифаль", Святий Грааль може зберігатися в "чудовому замку Монсальват у Піренеях". Серед нацистів існувала думка, що цей замок - Монсеррат. Гіммлера також наштовхнула на думку народна пісня з Каталонії, в якій міститься прихована вказівка на "таємну купіль життя", що знаходиться десь поруч. Однак, незважаючи на пристрасне бажання відшукати Грааль, Гіммлер поїхав з Монсеррату з порожніми руками.

Читайте також:

Католики повстали проти картини Богородиці з Гітлером на руках

У США розвішали рекламні щити, де Обаму прирівняли до Гітлера і Леніна

У Німеччині знайдено невідомі документи про життя Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: