Справу засудженого за нацистські злочини Дем'янюка переглянуть

Адвокати Дем'янюка, засудженого до 5 років ув'язнення за обвинуваченням у причетності до вбивства тисяч євреїв під час Другої світової війни, оскаржили вирок.

У гучному процесі над уродженцем України Іваном Дем'янюком, якого суд Мюнхена визнав винним у пособництві нацистам в роки Другої світової війни, крапка ще не поставлена.

Адвокати Дем'янюка, засудженого до 5 років ув'язнення, направили касаційну скаргу до Федерального суду Німеччини. Зі свого боку, ще одну скаргу направила прокуратура Мюнхена, яка виступає проти звільнення обвинуваченого.

Очікується, що процедура перевірки вироку може затягнутися на невизначений термін. Проводити її буде Федеральна судова палата, яка, за словами представників мюнхенського суду, навряд чи отримає необхідні документи у цьому році. На те, щоб надати обґрунтування вироку, у суду є 6 місяців, ще кілька тижнів буде потрібно на обґрунтування ревізії.

Нагадаємо, 12 травня 91-річного Івана Дем'янюка було засуджено до 5 років позбавлення волі. Згідно з матеріалами справи, він, будучи наглядачем, брав участь у вбивстві майже 30 тисяч ув'язнених нацистського табору Собібор в Польщі.

Зважаючи на вік обвинуваченого, суддя розпорядився звільнити його з-під варти на час розгляду апеляції. Зараз Дем'янюк утримується в одному з німецьких будинків для людей похилого віку, адресу якого міська влада Мюнхена приховує від журналістів.

Справа Дем'янюка викликала великий резонанс в Україні. "Німецькі нацисти за власні злочини засудили українця, котрий вже став збірним образом нашої нації", - заявив заступник голови Української республіканської партії, колишній депутат Львівської облради Ростислав Новоженець. Він запевнив, що Львівська облрада звернеться до президента Віктора Януковича з вимогою домогтися звільнення Дем'янюка.

Читайте також:

Росія вітає засудження Дем'янюка

Дем'янюка перевели в будинок для людей похилого віку

Львівська облрада попросить президента домогтися звільнення Івана Дем'янюка

"Ката Собібору" Івана Дем'янюка засудили до 5 років ув'язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: