Тибетський парламент дозволив Далай-ламі піти з політики

Раніше рішення Далай-лами піти підтримав уряд у вигнанні, проте парламент навпаки висловився проти.

 Члени тибетського парламенту у вигнанні схвалили відмову Далай-лами від статусу політичного лідера Тибету. Як повідомляється, для прийняття рішення був сформований спеціальний комітет.

До органу увійшли два члени парламенту, а також прем'єр-міністр тибетського уряду у вигнанні Лобсанг Сангей. Він особисто зачитав постанову комітету парламенту і відзначив, що для остаточного рішення про політичний статус Далай-лами слід також врахувати думку народу Тибету. Раніше депутати закликали провести народний референдум з цього питання.

Нагадаємо, 10 березня Далай-лама повідомив, що відмовляється від статусу політичного лідера Тибету. Через кілька днів його підтримав уряд у вигнанні, проте парламент навпаки висловився проти. Зокрема, не схвалив рішення Далай-лами 41 з 43-х депутатів.

Згода парламентарів необхідна для зміни "Хартії тибетців у вигнанні", яка виконує роль конституції. Після того, як у неї внесуть поправки, функції політичного лідера перейдуть до прем'єр-міністра.

Посада прем'єра з'явилася в тибетському уряді у 2001 році, тоді ж Далай-лама передав йому частину повноважень. На перших виборах глави уряду, в яких брали участь тільки тибетці - емігранти з Китаю, переміг Лобсанг Сангей, який займає цей пост до цих пір. Прем'єра переобирають кожні п'ять років: останні вибори пройшли 20 березня. Їх офіційні результати оголосять за місяць.

За словами Далай-лами, якому зараз 75 років, незважаючи на звільнення від політичних функцій, він залишиться духовним лідером тибетців.

Читайте також:

Далай-лама офіційно пішов з політики

Наступний Далай-лама з'явиться в Індії або в Росії

Далай-лама пообіцяв піти на пенсію і залишити замість себе дівчинку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: