У Британії лікарям заборонили носити натільні хрестики

У медичних установах Великобританії заборонено носити прикраси, зокрема й релігійні символи, з міркувань гігієни та безпеки.

У Великобританії суд виніс рішення у резонансній історії 54-річної медсестри Ширлі Чаплін, яку відсторонили від роботи за носіння натільного хрестика.

Апеляційний суд, розглянувши справу, постановив, що адміністрація Королівської лікарні Девона і Ексетера діяла на законних підставах і, крім того, зробила все від неї залежне для того, щоб досягти компромісу з релігійною співробітницею. Таким чином, у позові Чаплін було відмовлено і заборона на носіння релігійних символів залишилася чинною.

У своєму позові Чаплін наполягала на тому, що заборона на носіння релігійного символу – це відкрите порушив її права на свободу віросповідання. Її позов підтримали кілька британських єпископів, а готувати документи жінці допоміг Християнський юридичний центр.

Водночас в лікарні запевнили, що намагалися домовитися з медсестрою. Зокрема, Чаплін пропонувалося носити свій натільний хрест в кишені, або щільно прикріпити його до уніформи.

Після того, як жінка відмовилася виконати розпорядження адміністрації, її усунули від роботи з пацієнтами і перевели в реєстратуру. Аналогічні вимоги в лікарні пред'являлися до представників інших релігій. Так, медпрацівникам-сікхам було заборонено носити в палатах сталеві браслети на зап'ястях (кара).

У медичних установах Великобританії діє заборона на носіння прикрас, зокрема й релігійних символів, під час роботи з пацієнтами. Це пояснюється міркуваннями гігієни і безпеки. Ланцюжки і браслети розглядаються як потенційні переносники інфекцій, крім того, пацієнти, які страждають на психічні захворювання, можуть схопити їх і заподіяти шкоду здоров'ю медпрацівника.

Після завершення слухань Ширлі Чаплін заявила про намір оскаржити рішення суду. Припиняти роботу в лікарні жінка поки що не збирається.

Читайте також:

В Європі заборонили таблетки для схуднення

У Бельгії мусульманок запропонували саджати за носіння паранджі

В Ісландії заборонили стриптиз

В Австралії заборонили дівчат з маленькими цицьками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: