У Китаї перерахують населення - збирати дані будуть 6 млн переписувачів

У листопаді в Китаї пройде наймасштабніший перепис населення з усіх, які проводилися раніше. Самих лише переписувачів задіяно шість мільйонів.

З 1 по 10 листопада листопаді в Китаї пройде загальний перепис населення – наймасштабніший з усіх, які проводилися раніше. 6 мільйонів переписувачів повинні будуть відвідати понад 1 млрд 300 млн китайців.

За словами віце-директора координуючої групи Фенга Нейліна, головні завдання перепису - підрахунок кількості емігрантів і рівня урбанізації.

Причому вперше переписувати будуть не тільки людей, які проживають за місцем реєстрації, але і тих, хто живе за іншою адресою.

У Китаї існує система прописки за місцем проживання, яка називається Хукоу. За цією системою, всі громадяни країни діляться на городян і сільських жителів і прописані в певному регіоні.

Якщо вони хочуть змінити місце проживання, то необхідно зібрати безліч документів і отримати дозвіл. Багато китайців, не бажаючи витрачати час на бюрократичні процедури, просто переїжджають із села до міста. Раніше їх не враховували під час перепису.

За словами Нейлін, китайці з недовірою ставляться до переписувачів. Вони бояться, що інформація з переписних анкет може бути використана проти них. Нейлін пообіцяв, що інформація матиме конфіденційний характер.

Нейлін також побоюється, що під час перепису багато людей будуть приховувати наявність другої чи третьої дитини в сім'ї. У країні дозволено мати тільки одну дитину, а за другу і наступних потрібно платити великий штраф, тому багато дітей просто не зареєстровані в офіційних органах.

Останній перепис населення в Китаї пройшов у 2000 році. За його даними, тоді в Китаї проживало 1 млрд 260 млн осіб. Підсумки наступного перепису будуть опубліковані не раніше наступного року.

Читайте також:

За сім років громадянство США отримали більше 260 тисяч китайців

Населення Землі майже досягло 7 мільярдів

Нобелівську премію миру отримав китайський політв'язень

У Китаї почали активніше продавати людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: