У Німеччині оприлюднили листи німців до Гітлера: він отримав їх цілу вантажівку

Адольф Гітлер отримував не лише листи, а й подарунки від жінок: шкарпетки, хусточки. А за жінками, які надсилали подарунки, слідкувало Гестапо.

У Німеччині днями показали документальний фільм "Дядечко Адольф", автори якого проаналізували десятки тисяч листів, що надходили Гітлеру від його прихильників за роки війни.

Кореспонденція потрапила до рук радянських військ при взятті Берліна в 1945 році.

Десятиліттями листи пролежали недослідженими в російських архівах. Але в 2007 році їх надали для вивчення, і в Німеччині на їх основі написали книгу "Листи Гітлеру". При створенні фільму актори зачитували вголос ці листи, які можуть наповнити цілу вантажівку.

Листи часто приходили разом з подарунками. Наприклад, судетська німкеня Маргарет Вагнер в 1938 році відправила Гітлеру пару в'язаних шкарпеток. "Я зв'язала їх для Вас, тому що Ви звільнили нас", - написала вона.

А ось мешканка Берліна фрау Трельцш послала вождю три шовкових носових хустки, на яких вишила його портрет. Заступник Гітлера Рудольф Гесс відправив їх назад, заявивши: "Вам не дано дозволу надсилати носові хустки з портретами пана Гітлера!".

Такі фанатичні прихильниці були поміщені під спостереження гестапо - Гітлер боявся, що культ його особи може призвести до дестабілізації життя в рейху. У міру того, як він піднімався до вершин влади, листів приходило все більше.

У поштамтах Берліна і Мюнхена були сформовані спеціальні відділи, щоб впоратися з потоком послань, що надходили щодня. Наприклад, 25 квітня 1932, через день після виборів, які зробили Націонал-соціалістичну робітничу партію Німеччини ключовою силою в німецькій політиці, Петер Бек з Сілезії (нині - частина Польщі) написав: "Ми більше не хочемо нічого знати ні про який уряд - ми тільки хочемо Адольфа Гітлера як диктатора. Ми, націонал-соціалісти, хочемо, щоби були заборонені всі газети, які жалять отрутою нашого фюрера, щоб євреїв віднесли до тієї категорії, якій вони насправді є, щоб розрахувалися з усіма місцевими чиновниками, які обдурили своїх громадян. Ми дамо свою кров Адольфу Гітлеру. Виконайте свою програму залізною рукою з диктаторською волею. Не ведіть переговорів, але дійте! Ми довіряємо нашому фюреру і жертвуємо йому кожен удар своїх сердець! ".

Читайте також:

Виставлено на продаж зображення Гітлера, який грає в шахи з Леніним

Водій Гітлера розповів, як спалив тіло фюрера

У Франції знайшли секретну "справу Гітлера"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: