У Росії з'явилася інструкція поведінки з поліцією у ілюстраціях

МВД Росії пояснило громадянам Росії положення федерального закону "Про поліцію".

Для громадян Росії на сайті МВС опублікована пам'ятка про федеральний закон "Про поліцію". Ілюстрований посібник пояснює основні положення документа, який набрав чинності 1 березня.

У брошурі перераховані права, обов'язки і атрибути поліцейських, а також розказано, коли поліція може проникати в житла і застосовувати силу.

Як повідомляється, друковану версію посібника можна буде отримати у районних відділеннях внутрішніх справ, прийомних Громадської ради МВС РФ або рад при територіальних підрозділах МВС.

У посібник включений список приводів для перевірки посвідчення особи громадянина та затримання на термін не більше 48 годин. При цьому в пам'ятці йдеться, що громадянин повинен бути проінформований про право на послуги адвоката і перекладача, на телефонний дзвінок, повідомлення родичів про затримання та на відмову від дачі пояснення.

Пам'ятка докладно описує порядок проникнення поліцейським у житлове приміщення: співробітник правоохоронних органів може проникнути у будинок або квартиру (в тому числі зламавши двері) для порятунку життя громадян або їх майна, забезпечення безпеки громадян або громадської безпеки, затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, припинення злочину; встановлення обставин нещасного випадку.

У переліку ситуацій, коли поліцейський має право застосовувати фізичну силу, зазначено, що за відсутності у нього спецзасобів або вогнепальної зброї співробітник правоохоронних органів може застосовувати будь-які підручні засоби.

Нагадаємо, внаслідок набуття чинності закону "Про поліцію" співробітники правоохоронних органів стануть називатися поліцейськими, але тільки після того, як пройдуть професійну переатестацію. До цього моменту всі колишні міліціонери вважаються виконуючими обов'язки.

Читайте також:

Українську міліцію планують перейменувати в сердюків або жандармів

Московські активістки з гаслом "Цілуй мусора", зацілували міліцію до переляку

Росіяни запропонували перейменувати міліцію на "інквізицію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: