В ООН закликали до легалізації наркотиків в усьому світі

У доповіді експертів комісії ООН відзначається, зокрема, що боротьба з наркотиками призвела лише до посилення наркоторгівлі та організованої злочинності.

Легалізація наркотиків у всьому світі і припинення кримінального переслідування наркоманів будуть більш ефективні, ніж війна проти розповсюдження наркотичних речовин. Про це заявила глобальна комісія ООН, до складу якої увійшли колишній генсек організації Кофі Аннан і колишні президенти Мексики, Колумбії і Бразилії.

У доповіді експертів комісії відзначається, зокрема, що боротьба з наркотиками призвела лише до посилення наркоторгівлі та організованої злочинності. При цьому вона забирає життя тисяч людей, а платники податків витрачають на неї мільйони доларів.

Вживання опіумовмісних засобів з 1998 по 2008 зросло на 35%, кокаїну - на 27%, марихуани - на 8,5%, повідомила комісія. Експерти виступили з критикою на адресу урядів тих держав, які вважають методи боротьби з розповсюдженням наркотиків ефективними.

Члени комісії переконані, що "політичні діячі та громадські фігури повинні знайти в собі мужність визнати публічно: є переконливі докази того, що стратегії боротьби з наркотиками на основі силових засобів не можуть вирішити цю проблему, у війні з наркоманією неможливо здобути перемогу".

Комісія піддала особливо жорсткій критиці США, зазначивши, що американська влада має відмовитися від криміналізації антинаркотичних кампаній.

У свою чергу голова відділу по боротьбі з наркоманією в Білому домі Джил Керліковске залишилася незадоволена висновками комісії ООН. За її словами, наркоманія - це захворювання, якому можна успішно запобігти і яке можна вилікувати.

Читайте також:

Війна наркобанд спустошила міста на заході Мексики

США зароблять на легалізації марихуани до 20 млрд доларів

Вчені розкрили таємницю "розширеної свідомості" у наркоманів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: