Віце-спікер литовського Сейму подав у відставку через перевищення швидкості

Парламентарій перевищив допустиму швидкість руху 90 км/год, через що втратив посаду віце-спікера.

Віце-голова литовського Сейму Альгіс Кашета подав заяву про відставку спікера парламенту Ірене Дегутене. Причиною такого рішення депутата стало порушення правил дорожнього руху - він їхав на автомобілі зі швидкістю 170 км/год.

11 червня в Тракайському районі, на дорозі Вільнюс-Варена, автомобіль, яким керував Кашета, був зупинений екіпажем поліції. Парламентарій перевищив допустиму швидкість руху 90 км/год. Зафіксовано, що депутат мчав зі швидкістю 170 км/ч.

"Щиро каюсь і приношу всім свої вибачення. Не чекаючи дій з боку правоохоронних органів, взявши на себе всю моральну і політичну відповідальність, я попросив спікера Сейму звільнити мене від займаної посади віце-голови. Також я хочу, щоб справа про перевищення швидкості була розглянута якомога швидше - не збираюся прикриватися імунітетом члена Сейму", - наголосив Кашета.

Виступаючи перед журналістами, парламентарій стверджував, що шкодує про свій вчинок і чекає належної оцінки дій з боку правоохоронних органів.

"Сильно перевищив швидкість. Вважаю, що така поведінка є неприйнятною і без наслідків не залишиться. Оскільки я розумію, що порушення не дозволяє особі, яка обіймає такий високий пост, в моральному плані почувати себе задовільно в такій ситуації, вважаю, що як віце-голова Сейму я повинен прийняти і моральну, і політичну відповідальність. Я зацікавлений в тому, що правоохоронні органи незабаром розглянули це порушення і прийняли рішення ", - заявив Кашета.

Проте депутат стверджував, що він не знав, з якою швидкістю рухається його автомобіль. "Це не було свідоме вижимання швидкості. Я не дивився на спідометр, хоча, звичайно, розумів, що занадто сильно поспішаю", - каявся Кашета.

Політик визнав, що поліція, швидше за все, буде просити позбавити його статусу депутатської недоторканності. За словами Кашети, він готовий позбутися імунітету. "Без сумніву. Я готовий сам закликати членів Сейму якомога швидше прийняти це рішення", - стверджував парламентарій.

Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення Литви, перевищення швидкості більш ніж на 50км/год. карається штрафом від 1000 до 1500 літів і позбавленням водійських прав на термін від 1 до 3 місяців або арештом на 7 днів з позбавленням водійських прав на 6 місяців.

Кашета залишиться працювати в парламенті і у фракції Руху лібералів. Щодо його відставки ще повинен буде проголосувати Сейм.

Читайте також:

У бельгійського принца відібрали водійські права

Віце-президента США оштрафували на 219 тисяч

Священика, що заперечував Голокост, оштрафували на 10 тисяч євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: