Військових США визнали винними у повені, яка затопила Новий Орлеан

Амеркианський суд вперше визнав пряму провину федерального уряду в наслідках від урагану "Катріна". Це рішення може спровокувати шквал позовних заяв. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У затопленні Нового Орлеану під час урагану "Катріна" визнано винними американських військових. Таке рішення виніс суд після розгляду справи, позивачами в якій виступили мешканці практично зруйнованого у 2005 році міста.

За рішенням суду, до масової повені призвела халатність інженерного корпусу армії США, який відповідав за систему каналів і споруд, що мали захищати місто від стихії. Натомість внаслідок урагану "Катріна" повністю затопило 80% території Нового Орлеана.

Під час процесу розглядалися позови шести приватних і юридичних осіб, які звинуватили інженерні війська в неналежному обслуговуванні навігаційного каналу. Тепер кожен з позивачів отримає 620 тисяч доларів компенсації.

Своїм вироком суд США вперше визнав пряму провину федерального уряду в наслідках від урагану "Катріна". Це рішення може спровокувати появу ще тисячі подібних позовних заяв. Уряд, втім, ще може подати апеляцію на цей вердикт.

У судовій справі, яка зайняла 156 сторінок, йдеться, що інженери неадекватно виконували свої обов'язків, і це "прирекло канал на те, що він збільшився в 2-3 рази в порівнянні з розрахунковим розміром" і "підсилив фронтальний натиск води на греблю".

Водночас окружний суддя Стенвуд Дюваль підкреслив, що недбалість військових призвела до затоплення лише в деяких районах міста, за повені на сході Нового Орлеана армія не відповідає.

"Катріна", яка завдала удару по США наприкінці серпня 2005 року, вважається найбільш руйнівним ураганом в історії Сполучених Штатів. Найбільших збитків зазнав Новий Орлеан в штаті Луїзіана, де під водою опинилося близько 80% площі міста.

Багато місцевих мешканців раніше публічно висловлювалися, що такі сильні повені були викликані людським чинником, а не стихією. Їх можна було б уникнути, якби військові інженери змогли захистити місто за допомогою системи гребель.

Внаслідок урагану "Катріна" в цілому у районах США, прилеглих до Мексиканської затоки, загинули більше 1800 людей.

Читайте також:

В армії США зростає кількість самогубств

Microsoft створила соціальну мережу для надзвичайних ситуацій

У США на приватний будинок впала з неба крижана брила

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

ВідеоВійськових США звинуватили у повені в Новому Орлеані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: