Як вижити під час теракту: спецслужби дали поради туристам

На тлі підвищення рівня терористичної загрози в Європі колишній агент спецслужб розкрив секрети підготовки, які допоможуть мандрівникам мінімізувати ризики.

Зараз, коли в Європі підвищено рівень терористичної загрози, Держдепартамент США попередив мандрівників про можливість терактів.

Хоча теракт неможливо передбачити, деякі заходи та попередня підготовка необхідні для всіх туристів, вважає колишній агент спецслужб Крістофер Фалкенберг, який зараз очолює компанію Insite Security, що займається консалтингом і управлінням ризиками.

У журналі Forbes Фалкенберг дав поради туристам, які подорожують Європою, як мінімізувати ризик.

Безпека, на думку експерта, починається в аеропорту, який сам по собі - небезпечне місце. Більшість терактів стаються до зони контролю, тому Фалкенберг порадив, приїхавши в аеропорт, якомога швидше пройти реєстрацію і пройти в зону, що охороняється.

Багаж варто замотати пластиковою стрічкою, звести до мінімуму наземні переміщення, точно знати, хто зустрічає вас після прибуття в аеропорт.

Готель треба обирати з розумом: уникати міжнародних мережевих або надто відомих готелів, оскільки "терорист обере найбільш помітне місце", вважає експерт.

Варто також обирати найбільш безпечний номер в готелі - бажано, щоб з нього було легко вибратися. Для цього найкраще підходять кімнати між 2 і 7 поверхами, оскільки більшість пожежних драбин не дістають вище. Слід також віддавати перевагу номерами з вікнами у двір і подалі від парадного входу для захисту від можливих вибухів машин.

Завжди необхідно мати з собою ліхтарик. Фалкенберг вважає, що він може стати "найбільш цінним інструментом для порятунку", допомогти вибратися з готелю у разі відключення електрики, дезорієнтувати нападника, до того ж на носіння ліхтарів немає жодних обмежень.

Одна з найбільш важливих порад полягає в тому, що слід чітко уявляти собі, що робити.

Теракти та інші екстремальні ситуації так далекі від реального життя, що люди губляться і втрачають здатність приймати раціональні рішення.

У ситуації, подібній до захоплення готелю в Мумбаї, необхідно намітити план втечі. У літаку - уважно слухати інструктаж з техніки безпеки, зрозуміти, де розташовані виходи, і продумати план евакуації. "У тих, хто читає таблички з техніки безпеки і планує заздалегідь, більше шансів на виживання", - стверджує експерт.

Читайте також:

"Аль-Каїда" планує атаки на європейські аеропорти

Складено список найбільш "терактонебезпечних" пам'яток Європи

Європол: терористи активно готують напади в Європі

"Аль-Каїда" планувала скидати заручників з Ейфелевої вежі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: