З афганської армії масово тікають солдати і офіцери

Цього літа в Афганістані майже 35% армії дезертирувало.

В афганській армії цьогоріч збільшилися масштаби дезертирства. Про це свідчить офіційна статистика Міжнародних сил зі сприяння стабілізації в Афганістані (МССБ), опублікована газетою The Washington Post.

Відповідно до наданих нею даних, в період з січня по червень поточного року зі збройних сил Афганістану, які навчаються інструкторами США і НАТО, дезертирували більше 24 тисяч осіб.

Цей показник більш ніж у два рази перевищує аналогічний за той же період 2010 року.

Лише в червні військову службу самовільно залишили понад п'яти тисяч афганських солдат. Загальна ж чисельність армії Афганістану в даний час складає 170 тисяч осіб, а в перспективі її намічається довести до 200 тисяч.

Коментуючи такий стан справ, американський генерал-лейтенант Уїльям Колдуелл, відповідальний за підготовку збройних сил і поліції Афганістану, підтвердив, що армія цієї країни "повинна знайти спосіб скорочення масштабів втрат" особового складу внаслідок втеч з військової служби.

У свою чергу, заступник Колдуелла - канадський генерал-майор Майкл Дей - визнав, що нинішні масштаби проблеми представляють собою пряму загрозу американським планам передачі Кабулу відповідальності за забезпечення безпеки в Афганістані до кінця 2014 року.

"Ми зіткнемося з серйозними проблемами, якщо через три з половиною роки ситуація не зміниться", - підкреслив канадський воєначальник.

Зі свого боку, начальник генштабу ЗС Афганістану генерал Шер Мухаммад Карімі висловився за скасування чинної зараз заборони на покарання дезертирів, яка була введена на підставі указу президента Хаміда Карзая. "Особисто я виступаю за скасування цієї амністії", - зазначив афганський воєначальник.

За словами журналістів The Washington Post, МССБ намагається знизити масштаби дезертирства з ЗС Афганістану до рівня приблизно 17% на рік.

Тим часом на певному етапі цього літа з афганської армії бігли (у річному обчисленні) близько 35% солдатів і офіцерів, зазначила газета.

Читайте також:

На війну в Іраку і Афганістані США витратили понад 30 млрд доларів

Біля входу на базу США в Афганістані смертник підірвав себе

НАТО знищило талібів, що підірвали вертоліт з американським спецназом

"Талібан" ракетою знищив гелікоптер НАТО та 31 спецназівця США

В Афганістані солдати НАТО помилково вбили жінку

ВідеоЗ афганської армії масово тікають солдати і офіцери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: