Адміністрація Януковича пообіцяла очистити суспільство від колишніх кадебістів

В Україні буде розроблений закон, який передбачатиме передачу архівних матеріалів спецслужб Інституту національної пам'яті. АП виступає за проведення люстрації суспільсва від агентів КДБ.

Адміністрація президента планує розсекретити архівні матеріали про колаборантів КДБ, аби "очистити суспільство".

Про це заступниця голови адміністрації Ганна Герман сказала на відкритті у Києві виставки про "Штазі".

Герман заявила, що в Україні буде розроблений закон, який передбачатиме передачу архівних матеріалів спецслужб Інституту національної пам'яті.

За її словами, досі в українських архівах зберігається багато матеріалів із грифом секретності через колишню "помаранчеву владу", яка не ініціювала цей процес.

"Правду треба знати, якою б гіркою вона не була, і кого б вона не стосувалася. За правду треба відповідати. Треба очищувати наше суспільство", - завила Герман.

"Поки що таких законодавчих актів немає. Ми не можемо сьогодні примусити Службу безпеки порушувати закон", - додала вона.

Натомість Герман зауважила, що вона виступає за люстрацію в Україні і відкриття засекречених документів КДБ, аби збільшити довіру до влади.

"Якщо будуть опубліковані списки тих, хто співпрацювали, то люди, які не співпрацювали, матимуть гарантії, що їх ніхто безневинно не скривдить у цій державі", - сказала заступник глави адміністрації президента України.

У свою чергу, федеральний уповноважений Німеччини з питань документації Державної служби безпеки колишньої НДР Маріанне Біртлер каже, що виступає "обома руками за" розсекречення документів українською Службою безпеки.

У Німеччині жертви "Штазі" можуть звернутися до держустанови, реконструювати тогочасні події і домогтися реабілітації. Також німецьких політиків перевіряють на причетність до співпраці зі службою безпеки колишньої Німецької демократичної Республіки.

"Ця перевірка необов'язкова. Але може здійснюватися. Її мета, щоб люди довіряли тим, хто обіймає державні посади", - наголосила Біртлер.

Нагадаємо, директора меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого 8 вересня затримали у Києві працівники СБУ. Його звинуватили у тому, що він нібито хотів передати третім особам матеріали, що становлять державну таємницю. У Забілого вилучили персональний ноутбук та цифрові носії.

Також СБУ провела обшук у кабінетах працівників музею "Тюрма на Лонцького" у Львові, де вилучила два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів, а також відео-свідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009-2010 років.

9 вересня СБУ розповсюдила повідомлення про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю.

Читайте також:

Затриманий львівський історик "накопав" матеріали вербування КДБ

У БЮТ побачили в затримані львівського історика руку Табачника

Понад 200 львів'ян протестували під СБУ проти переслідування історика

СБУ вважає, що львівський історик хотів здати державну таємницю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: