Археологи зібралися осушити частину Чорного моря

Українські археологи мріють здобути скарби, які століттями залишалися похованими в Дніпрово-Бузькому лимані. Для цього треба осушити частину Чорного моря.

Українські археологи збираються осушити частину Чорного моря, щоб дослідити знамениту Ольвію, яка вже багато століть затоплена водами Дніпрово-Бузького лиману. Саме під водою, за їхніми припущеннями, зберігаються найбільші скарби грецької колонії.

Ольвія - одна з найбільших грецьких колоній на території сучасної України. На площі в 50 гектарів жило до 15-ти тисяч греків. Геродот описує Ольвію як знамените місто з театром, монетним двором, із великим портом.

Але у 3-4 столітті нашої ери рівень води в лимані піднявся і затопив частину міста. Історики припускають, що це стало однією з причин, чому греки залишили Ольвію. Тепер археологи хочуть відшукати все те, що греки не встигли забрати.

Науковці спочатку вибирають ділянку та ретельно обстежують її периметр. Згодом її обкладуть мішками з піском, виберуть воду і сантиметр за сантиметром зніматимуть мул, добираючись до найціннішого - колишнього житла мешканців Ольвії.

Археолог-дайвер Ернст Антонов знайшов у Дніпрово-Бузькому лимані ручку амфори 1-2 століття до нашої ери. Глибина лиману невелика, до 2,5 метрів, але видимість дуже мала - сантиметрів 40. Артефакти шукають практично навпомацки.

Археолог впевнений, що амфора була лише частиною великого скарбу.

Керівництво самого національного заповідника "Ольвія" сподівається на більше: "Та частина міста, яка затоплена, сподіваємося, не розграбована. Є надія, що підводна частина міста дасть знахідки дуже цінні для історії, для археології".

Читайте також:

Україна почне розробляти у Чорному морі родовище нафти на 75 млрд кубометрів

На одеському курорті нафтою забруднено три кілометри пляжів

Чорне море стало найбруднішим у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: