Азербайджан направив Україні ноту через фільм про Нагірний Карабах

Українську сторону звинуватили у неповазі до територіальної цілісності Азербайджану.

Посольство Азербайджану вручило ноту протесту Міністерству закордонних справ України. Приводом для цього став спеціальний репортаж про Нагірний Карабах, що вийшов в ефірі одного з вітчизняних телеканалів.

Спеціальний репортаж Нагірний Карабах - територію, на якій завмер час, - вийшов в ефір 6 грудня. Він був присвячений 20-річчю ухвалення рішення про возз'єднання Нагірного Карабаху з Вірменською РСР, що послужило фактичним початком збройного конфлікту.

Репортаж тривалістю близько 10 хвилин складається зі спогадів очевидців військового конфлікту, що живуть у Нагірному Карабаху. Той факт, що слово не було надано азербайджанській стороні, і став причиною ноти протесту, відправленої посольством Азербайджану в МЗС України.

Як заявив прес-секретар посольства Азербайджану Ельнур Абдуллаєв, незадоволеність дипмісії викликана тим, що "журналісти відвідали територію без відома азербайджанської сторони, чим висловили неповагу до територіальної цілісності Азербайджану". "Репортаж абсолютно однобокий, з односторонньою інформацією. Це не відповідає професійній етиці журналіста", - заявив Абдуллаєв.

У МЗС заявили, що не можуть відповідати за дії журналістів. "Ми завжди виступали за розв’язання ситуації в Нагірному Карабаху виключно мирним шляхом - в цьому полягає наша позиція. Проте телеканал, що показав цей репортаж, є приватним, і ми не можемо втручатися в його редакційну політику. До нас це питання не має жодного відношення", - наголосив прес-секретар міністерства Валерій Джигун.

На телеканалі "Інтер" позиція Азербайджану викликала здивування. "Усвідомлюючи, що навколо Нагірного Карабаха існує ситуація міжнародного конфлікту і гострих розбіжностей між офіційними і приватними особами Азербайджану і Вірменії, телеканал не планував сюжет, присвячений юридичному, фактичному або іншим політичним статусам даної території", - уточнив гендиректор компанії Національні інформаційні системи (виробляє новини для "Інтера") Назім Бедиров. За його словами, сюжет був присвячений не конфлікту, а побуту Нагірного Карабаху на початку грудня 2009 року.

"Обурливий" фільм про Нагірний Карабах підбурив азербайджанську сторону на "симетричну відповідь". Один з азербайджанських телеканалів почав готувати зйомки документального фільму про Україну, в якому під сумнів буде поставлено приналежність більшості її територій. Творці фільмі збираються, зокрема, назвати Західну Україну польською територією, Східну Україну - російською, Закарпаття - угорською, а Крим - татарською. Хронометраж сюжету повинен скласти близько 18 хвилин.

Як відомо, на початку 1988 року Нагірно-Карабахська обласна рада народних депутатів Азербайджанської РСР стала вимагати виведення Нагірного Карабаху, населеного переважно вірменами, зі складу Азербайджану і включення його до складу Вірменії. 1 грудня 1989 року Верховна рада Вірменської РСР і національна рада Нагірно-Карабахської автономної області ухвалили рішення про возз'єднання Нагірного Карабаха і Вірменської РСР.

У 1991 році розпочалася війна між Вірменією і Азербайджаном за контроль над Нагірним Карабахом, яка закінчилася в 1994 році практично повним переходом території Нагірного Карабаху Вірменії. Не дивлячись на те, що в 1991 році було ухвалено рішення про створення Нагірно-Карабахської Республіки (НКР), а до 1992 парламент НКР прийняв декларацію про незалежність, азербайджанська сторона вважає Нагірний Карабах окупованою територією.

Читайте також:

Азербайджанське ТБ відмовило Україні у територіальній цілісності

Азербайджан направив Україні ноту через акт вандалізму у Севастополі

Азербайджан готовий розпочати нову війну за Нагірний Карабах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: