Депутати вимагають заборонити курити в присутності неповнолітніх

Депутати пропонують прийняти законопроект, який не тільки забороняє курити неповнолітнім, але й карає дорослих за паління у присутності осіб молодше 18 років, навіть у себе вдома.

У Верховній раді зареєстровано законопроекті, яким пропонується ввести заборону на куріння тютюну неповнолітніми особами.

Документ також передбачає заборонити куріння в присутності неповнолітніх, а також вживання тютюнових виробів у своїх приватних приміщеннях у разі, якщо цим порушуються права інших людей, які живуть поруч, на чисте від тютюнового диму повітря.

Авторами законопроекту №6595 стали депутати Юрій Кармазін (фракція Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона") і Тетяна Бахтеєва (фракція Партії регіонів).

Проектом пропонується дозволити куріння виключно в спеціально відведених місцях, позначених спеціальними знаками, житлових приміщеннях, за винятком приміщень, що мають єдину вентиляційну систему, і відкритих балконах.

Законопроект передбачає, що місця для куріння забороняється розміщати в установах освіти, культури, фізкультури і спорту, медичного й оздоровчого призначення, на прибудинкових дитячих і спортивних майданчиках, у під'їздах житлових будинків і підземних переходах.

Штраф за куріння поза спеціально відведеними місцями, а також за куріння водіями мотоциклів і легкових автомобілів під час їх руху і за куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах і трамваях передбачається розміром від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень) і у вигляді громадських робіт від 30 до 40 годин.

Документом передбачається, що продаж сигарет дозволено у спеціально пристосованих приміщеннях площею не менш як 20 кв. м.

При цьому торговельна точка має розміщуватися не ближче ніж за 300 м від установ освіти, культури, фізкультури і спорту, медичного й оздоровчого призначення, торговельних точок із продажу дитячих або спортивних товарів, періодичних видань, лотерей, входів у метрополітен, аеровокзалів, річкових портів, автовокзалів або стаціонарно обладнаних транспортних зупинок.

Плата за ліцензію на кожен контрольно-касовий апарат на роздрібну торгівлю тютюновими виробами передбачається розміром 2 тис. гривень на території міст і 250 гривень на території сіл і селищ.

Раніше депутати з фракції НУ-НС Юрій Костенко, Іван Заєць і Ярослав Джоджик запропонували парламенту ввести адміністративну відповідальність за куріння для осіб, які не досягли повноліття.

Зокрема, пропонується доповнити Кодекс про адміністративні порушення статтею "Куріння тютюнових виробів неповнолітніми", яка б припускала отримання особою, що не досягла 18 років, за куріння тютюнових виробів попередження або ж накладення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 гривень).

Читайте також:

Пам'ятка для завзятих курців: правила паління у 25 країнах світу

Раді запропонували притягати неповнолітніх курців до відповідальності

Депутати хочуть заборонити українцям курити вдома

Картинки на пачках сигарет, розроблені ЄС, назвали занадто страшними для українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: