Іноземна преса висміяла Богатирьову за плагіат промови Стіва Джобса

Західна преса уїдливо відреагувала на новину про плагіат Раїсою Богатирьовою промови голови корпорації Apple.

Іноземна преса жваво відреагувала на інформацію про те, що виступ секретаря Ради національної безпеки і оборони України Раїси Богатирьової на зустрічі зі студентами Києво-Могилянської академії виявився плагіатом промови глави корпорації Apple Стіва Джобса перед випускниками Стенфорда в 2005 році.

Десятки сайтів по всьому світу росповсюдили інформацію про те, що трапилося, і авторитетні ділові, і IT-видання США, Британії, Австралії, Іспанії, Франції, Туреччини та інших країн не забарилися зіронізувати як щодо самої Богатирьової та інших українських чиновників, так і щодо ситуації з авторськими правами в пострадянських країнах в цілому.

Американський бізнес-портал Business Insider також не упустив можливості сказати ущипливо на тему плагіату з боку українського чиновника: "Промова Стіва Джобса на випускному в Стенфорді досить знаменита і дуже надихає. Настільки, що, мабуть, український політик не змогла втриматися, щоб не "позичити" декілька абзаців. Це доводить, що в сучасному світі YouTube дозволяє нам не тільки шукати промови, щоб використовувати їх для "натхнення", але й дати зрозуміти, звідки береться це натхнення. Навіть якщо вимовляти цю промову в Україні".

Не відмовило собі в задоволенні пройтися по промові Богатирьової і австралійське інтернет-видання Gizmodo. "Схоже, що Китай - не єдина країна, в якій схиблені на крадіжці ідей Стіва Джобса! Хоча це і менш прибуткова справа, ніж підроблення iPhone, але секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова вкрала Стенфордську промову Стіва Джобса! Богатирьова використовувала всі можливості на повну, щоб висловити весь набір погано переведених банальностей", - пише портал.

При цьому Gizmodo дає секретарю українського Радбезу раду на майбутнє: "І це те, що вона вкрала? Лубочний матеріал про характер і долю? Якщо вже збираєшся вкрасти промову, то бери щось гучне, наприклад, висловлювання Малкольма Ікса або Джона Кеннеді. Давай, Богатирьова!"

У той самий час, українська Рада безпеки наполягає, що вона не мають нічого спільного з плагіатом, а Богатирьова була, ймовірно, просто "надихнута" Джобсом. Чуєте, студенти, що надміру напружуються? Просто зайдіть на Вікіпедію і трохи надихніться для контрольної з історії, яку вам не дуже-то хочеться писати. Якщо вас виключать, то принаймні на вас чекає робота в Раді безпеки Україні", - ятрить австралійське видання.

Американський комп'ютерний щомісячник PC World також не залишив без уваги прокол з боку Богатирьової. "Колишні радянські республіки сумнозвісні своїм зневажливим ставленням до авторських прав. І в Україні це підтвердилося нещодавнім інцидентом на найвищому урядовому рівні".

Не залишили в спокої Богатирьову і російські видання. Наприклад, інтернет-сайт iPhones.ru так відреагував на казус: "Прес-служба поквапилася робити такі гучні висновки, навіть не прослухавши оригіналу Стіва Джобса, який, на відміну від них, я думаю, студенти Києво-Могилянської академії знають і чули не один раз. В черговий раз вітчизняні політики розчаровують і змушують відверто над собою сміятися".

Нагадаємо, що промова чиновниці 28 червня на врученні дипломів студентам Києво-могилянської академії виявилася дуже схожою на один із виступів глави корпорації Apple Стіва Джобса, який виступив з практично ідентичною промовою перед випускниками Стенфордського університету в 2005 році. Подекуди секретар Радбезу навіть не спромоглася змінити порядок слів.

Читайте також:

Богатирьова "вкрала" промову у глави Apple Стіва Джобса

Медведьку віддадуть посаду Богатирьової

Янукович скоротив заступників Льовочкіна й Богатирьової

Біографія Стіва Джобса стала бестселером за рік до публікації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: