Луганщина дихає викидами з териконів, які горять все сильніше

Горіння терикона непомітне зовні, але всередині відвалу температура перевищує 1200 градусів. І якщо піде дощ, терикон може вибухнути.

У Свердловську на Луганщині горять вісімнадцять териконів – у самому місті та навколо нього. Спека активізувала викиди шкідливих речовин.

Горіння терикона непомітне зовні, але всередині відвалу температура перевищує 1200 градусів. В атмосферу щороку потрапляють тисячі тонн шкідливих речовин, при цьому влітку інтенсивність викидів значно зростає.

Більшість териконів належать місцевому вугільному підприємству "Свердловантрацит". Із 18-цяти породних відвалів, що горять на території Свердловська, гасять лише один. На початку липня мали розпочати гасіння ще одного, але на це немає грошей.

"На жаль, це дуже великі затрати, і тому ми самі освоїти їх не можемо. Нам потрібна допомога держави. Орієнтовно, на гасіння 13 відвалів за цінами 2009 року необхідно приблизно 100 мільйонів гривень", - зазначила головний технолог "Свердловантрацит" Ірина Савчук.

Тим часом, хоча тут важко дихати у спеку, дощу місцеві жителі бояться ще більше - терикони можуть вибухнути.

"Терикони нагріваються. Цей відвал акумулює в себе тепло. Тут є тріщини, всередині температура вище тисячі градусів. Якщо зараз піде дощ - станеться вибух", - пояснила керівник Луганської громадської організації "Еко-регіон" Олена Степанець.

Як повідомлялося, аномальна спека вдарила і по териконах Донбасу – вони не витримують 40-градусної температури і починають тліти. І хоча експерти попереджають, що існує загроза вибухів, чиновники заспокоюють - причин для паніки немає.

Читайте також:

На Донбасі від спеки можуть вибухнути терикони

В Україні масово горять степи, вогонь перекидається на житлові будинки

На Луганщині згоріли чотири будинки через польову пожежу

В Україну повертається 40-градусна спека

ВідеоНевидима небезпека над Луганщиною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: