МАГАТЕ підготувалося до нашестя ядерних терористів на Україну

До Євро-2012 українські вулиці патрулюватиме мобільна лабораторія, яка шукатиме радіоактивний матеріал там, де йому не слід бути.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) ухвалило рішення допомогти Україні в організації Євро-2012, оскільки Київ не має технологій для захисту від ядерного тероризму, який стає все більш вірогідною загрозою.

МАГАТЕ представило для Києва щойно запатентований детектор, який замірює рівень радіації. Він представляє собою мобільну лабораторію, що базується на мініавтобусі.

Автомобіль сконструював Daimler AG, дочірня компанія автовиробника Mercedes. Основою для мікроавтобуса стала модель Sprinter 515. За решту дизайну і начинку відповідала фінська компанія Environics Oy.

Очікується, що рухома лабораторія буде курсувати українськими вулицями перед початком матчів.

"Цей автомобіль може шукати радіоактивний матеріал там, де йому не слід бути, - зокрема, в місцях великого скупчення народу. Апарат може сканувати великі простори і точно встановлювати джерело радіоактивного фону", - розповіла голова відділу МАГАТЕ з ядерної безпеки Аніта Нілссон.

Загальна вартість проекту становить 550 тисяч євро (728 тисяч доларів). Цікаво, що поки що МАГАТЕ не збирається надавати такий самий автомобіль Польщі, другому організатору чемпіонату.

Світова спільнота звернуло пильну увагу на загрозу ядерного тероризму після вашингтонського саміту з ядерної безпеки, який пройшов 12-13 квітня. Президент США Барак Обама, ініціатор цього заходу, неодноразово підкреслював, що в світі є понад 2 тисячі тонн погано захищеного радіоактивного матеріалу, і щорічно безслідно зникають десятки кілограмів небезпечних речовин.

США назвали ядерний тероризм небезпекою №1 для безпеки країни. Згідно із прогнозами американської розвідки, найближчим часом міжнародні терористичні організації почнуть виробляти радіологічні, або "брудні бомби" - із звичайним зарядом і радіоактивною "оболонкою". Під час вибуху такої бомби в натовпі звичайна вибухова речовина поширює ударну хвилю, а також розкидає радіоактивні ізотопи по периметру, вражаючи променевою хворобою всіх, хто перебуває в зоні досяжності.

Нагадаємо, в рамках саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні, український президент Віктор Янукович заявив, що Україна відмовляється від свого високозбагаченого урану, з якого можна створити кілька ядерних снарядів. Натомість українські АЕС переведуть на низькозбагачений уран, не придатний для створення зброї.

Читайте також:

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Україна почала боротьбу з ядерним тероризмом

Влада Британії: "Аль-Каїда" готує ядерну атаку на Лондон

США оприлюднили нову ядерну стратегію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: