Отруйний червоний пил накрив Миколаївщину

Через морози зі сховища глиноземного заводу в Миколаївській області почав розпорошуватися шлам. Довколишні села засипані червоним пилом.

На Миколаївщині вітер розніс відходи глиноземного заводу і місцеві селища накрила хмара отруйного червоного пилу.

Пил піднявся зі шламосховища заводу. Через сильні морози рідина, яка не дозволяє шламу розпорошуватись, замерзла, і вітер розніс його на багато кілометрів. Мешканці навколишніх сіл бояться повторення угорської трагедії, коли на такому ж заводі прорвало дамбу і отруйний шлам потрапив у ґрунт.

"Нам вдалося зупинити розпилення цього пилу і ми його стримуємо до цього часу. Ми залучили спеціалістів державної екологічної інспекції, природоохоронної прокуратури, санепідстанції", - повідомив заступник голови Миколаївської ОДА Геннадій Ніколенко.

Результати замірів будуть не раніше понеділка. Тим часом керівники підприємства запевняють, що пил, як і шлам, загалом безпечні. На сховище він потрапляє після шестиступеневої фільтрації і вже не містить каустичної соди, а саме ця складова шламу спричинила екологічну катастрофу в Угорщині, де прорвало дамбу на глиноземному комбінаті.

На шламосховищі зараз працює кількадесят пожежних машин - щоб червоний пил не розносився, ллють гарячу воду. Інцидент перевіряє природоохоронна прокуратура.

Читайте також:

Пожежа фактично знищила гіпермаркет в Запоріжжі

Загадковий пташиний мор прийшов у Севастополь

У Грузії народилося теля з двома головами, 4 очима і 3 вухами

Опубліковано список українських підприємств-катастроф

ВідеоОтруйний червоний пил накрив Миколаївщину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: