Під Києвом незаконно зрубали близько 300 сосен

Минулої п'ятниці в Ірпені фірма "Гарант-Житло" незаконно знищила сотні багаторічних дерев".

Минулої п'ятниці, 23 вересня, в Ірпені (Київська область) відбувся безпрецедентний випадок – місцева фірма "Гарант-житло" здійснила незаконну вирубку близько 300 багатолітніх сосен на ділянці по вулиці Карла Маркса.

На той момент підприємство, що вирішило зрубати зелені насадження під майбутнє будівництво, не мало ані дозволу на знищення дерев, ані прав власності на відведену ділянку.

ТОВ "Гарант-жило" всього лиш отримало цю землю в суборенду від комунального підприємства "Житлоінвестбуд", що саме хазяйнує на цій ділянці виключно на правах оренди. До речі, в співзасновниках фірми-суборендатора – ірпінський депутат Ігор Вішняков, він же – зять гендиректора "Гаранта-житло" Василя Пікулика.

Збитки від незаконної вирубки можуть бути оцінені у суму близько 100 тис. грн., але фірма-винуватець, яка збирається звести на місці зелених насаджень багатоповерхову будівлю, поки що не понесла хоч якогось покарання. Більше того – місцева влада і міліція виявились не в змозі припинити беззаконня.

Хроніку скандальної події зафіксувала газета місцевої ради "Ірпіньский вісник". Коли начальник бюро по контролю за станом благоустрою Олександр Дрок побачив, як на лісовій ділянці по вулиці Карла Маркса ведеться вирубка багаторічних сосен, і почав бити на сполох, на землі вже лежали 64 мертвих дерева. Невдовзі на місце пригоди прибув директор КП "Ірпіньзеленьбуд" Олег Радянський, за ним – співробітники міськвідділу міліції.

Комунальник заявив, що вирубка сосен абсолютно незаконна: у випадку, коли ордер на зрізання дерев на території міста отримано офіціально, роботи веде "Ірпіньзеленьбуд", а в даному випадку ліс рубали приватники, залучені фірмою "Гарант-житло". Він також назвав і суму збитків на той момент – близько 70 тис. грн.

У відповідь генеральний директор "Гарант-житла" Василь Пікулик заявив, що вирубка ведеться законно, все "узгоджено", і на місці лісової ділянки буде зведений житловий багатоквартирний будинок.

КП "Ірпіньзеленьбуд" склало акт про знищення зелених насаджень, міліція взяла пояснення. Але це не зупинило вирубку – у наступні дні на ділянці було повалено іще більше 200 сосен. Фірма "Гарант-житло" також організувала вивезення знищених дерев в невідомому напрямку.

В липні в Ірпені вже вибухнув скандал на підставі неправомірного надання земельних ділянок під приватну забудову.

Місцеві жителі були шоковані початком будівельних робіт біля обеліска загиблим воїнам і на території братських поховань часів Великої Вітчизняної війни. Виявилось, що ірпінські депутати надали цю землю під забудову десяти котеджів. Дійшло до скарг Президенту Віктору Януковичу, і місцевій владі довелось визнати, що відбулась помилка, роботи були призупинені. Якою буде реакція на даний факт беззаконня забудовника – невідомо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: