Табачник пояснив, чому треба скоротити держзамовлення у вузах

За словами Табачника, у 2010 році школи закінчило 340 тисяч людей, у той час як в 2011 році ця цифра становитиме 191 тисячу.

 Міністр освіти і науки, молоді й спорту Дмитро Табачник вважає, що скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах буде виправданим. Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів.

Як повідомлялося раніше, Міносвіти в 2011 році на 42% скорочує державне замовлення при вступі до ВНЗ на основі повної загальної середньої освіти у порівнянні з 2010 роком.

За словами Табачника, у 2010 році школи закінчило 340 тисяч людей, у той час як в 2011 році ця цифра становитиме 191 тисячу.

"Якщо залишити все як є, то, скажімо, у деяких областях буде вдвічі більше місць державного замовлення, ніж випускників середньої школи", - сказав Табачник.

Він зазначив, що скорочення держзамовлення до пропонованого Міносвіти рівня в процентному співвідношенні дасть змогу збільшити частку абітурієнтів, що мають можливість вступити на бюджетну форму навчання.

"І тому, якщо торік прийшло й отримало атестати 340 тисяч школярів, а державного замовлення в Міністерстві освіти було 99 тисяч, це приблизно на кожного третього, але були ще держзамовлення в інших міністерствах. Якщо цього року прийде 191 тисяча й буде, скажімо, 80 тисяч держзамовлення або 85, то замість одного із трьох, кожен другий одержить можливість безкоштовної освіти", - зазначив Табачник.

Міністр також висловив жаль з приводу того, що за демографічними прогнозами до 2022 року щорічно кількість випускників середніх шкіл збільшуватися практично не буде.

Нагадаємо, Табачник також спростував інформацію про те, що його відомство збиралося знижувати статус Києво-Могилянської та Острозької академій.

Читайте також:

Голови трьох обласних рад вимагають відставки Табачника

У Табачника російську літературу в Концепцію літературної освіти вписали потайки

Табачник подарував студентці неліцензований iPad

У Раді провалили "законопроект Табачника" про вищу освіту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: