У Криму видали шкільний підручник про злочини ОУН-УПА

У Севастополі видали книжку, в якій детально описується діяльність ОУН-УПА з мінімальною кількістю оціночних суджень, лише архівні дані. Книжка адптована тільки для мешканців Криму.

У Севастополі тиражем в 300 екземплярів видано книгу "ОУН-УПА. З ким і проти кого вони воювали", яка адаптована спеціально для мешканців Криму.

Книга обсягом у 550 сторінок видана для безкоштовного розповсюдження серед вчителів історії в школах і вишах Севастополя і, можливо, інших міст Криму.

Про це повідомили в громадській організації "Об'єднання патріотів Севастополя", яка виступила замовником публікації книги.

Фактично, це збірка матеріалів, присвячених вкрай болючим для України темам: Організації українських націоналістів та її бойового крила - Української повстанської армії.

Творці книги стверджують, що запропоновані в цій книзі матеріали унікальні тим, що в їх основу покладено максимум архівних джерел при мінімумі оціночних суджень.

Як уточнюють видавці, в нову книгу увійшли наступні документи про перші роки незалежності України, коли 1 лютого 1993 президія Верховної ради прийняла Постанову "Про перевірку діяльності ОУН-УПА".

"Підґрунтя прийняття Постанови очевидне, хоч і не афішувалося його ініціаторами: готувався ґрунт для реабілітації українських націоналістів. Річ було за документальною базою. Робоча група співробітників СБУ вивчила наявні в архівах матеріали і підготувала документ під назвою "Довідка про діяльність ОУН-УПА (№ 113 від 30.07.1993). Представлені результати не задовольнили тодішнього президента України Леоніда Кравчука. Матеріали поклали під сукно, вирішивши почекати більш підходящого моменту", - розповідають видавці.

Також в книзі представлені матеріали про те, як радянські органи безпеки боролися з ОУН у 1939 - 1941 роках, а також про найскладніший період протистояння і про заходи, вжиті у 1944-1945 роках для ліквідації ОУН-УПА.

"Не менш важливим є матеріал, який спростовує міф про переодягнених НКВСників. Цей міф був розтиражований націоналістичними фахівцями з міфології, які стверджували, що з метою дискредитації УПА співробітники НКВС перевдягалися в їхню форму і під виглядом боївок УПА грабували і вбивали місцевих жителів", - розповіли видавці.

У збірнику на основі архівних документів показано інший погляд на розвиток подій. Більше того, автор стверджує, що саме члени УПА у формі радянських військовослужбовців здійснювали напади як на мирних жителів, так і на невеликі групи радянських солдатів і офіцерів.

У збірці також містяться і інші матеріали по темі ОУН-УПА. Вони розповідають про різні періоди і події, проте кожна зі статей доповнює інші матеріали книги.

Читайте також:

Бандеру перепоховають в Україні

Запорізькому пам’ятникові Сталіну відрізали голову

Тягнибок оприлюднив грандіозні плани націоналістів

У Москві через літературу націоналістів обшукали українську бібліотеку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: