У морзі під Києвом 200 небіжчикам вирізали очі на продаж

У місті Боярка викрито мережу "чорних трансплантологів". Встановлено, що в місцевому морзі у померлих вилучали рогівку очей для продажу в офтальмологічні клініки.

У Київської області співробітники моргу міста Боярки здійснювали вилучення рогівки очей у померлих без відома їхніх родичів. Про це свідчить журналістське розслідування, проведене телеканалом "Інтер".

Розслідуванням встановлено, що рогівку ока вилучали з метою подальшого продажу. Зараз встановлено близько 200 випадків, однак не виключено, що ця кількість зросте.

Одна з потерпілих Олена Савостова розповіла, що її чоловікові вилучили рогівку, однак після моргу встановити оперативне втручання було практично неможливо. Вона твердить, що її допитувала як свідка міліція і там же їй повідомили, що здійснювалась ексгумація деяких могил, аби підтвердити факти викрадення рогівки.

Морг, в якому нібито здійснювалися такі операції, розташований на території районної лікарні у Боярці, однак він підпорядкований управлінню судово-медичної експертизи Київської області.

Керівник прес-служби управління внутрішніх справ у Київській області Микола Жукович не заперечив факту розслідування справи про незаконну трансплантацію, однак сказав, що через значний резонанс інформація не розголошується.

Головний лікар Боярської лікарні Василь Кравченко запевнив, що ніхто із медичних працівників не знав про те, що відбувається, і наголосив, що на території лікарні розміщується два морги і він як головний лікар несе відповідальність лише за лікарняний.

Як стало відомо, справа розслідується з лютого цього року. Але тільки в середу двом підозрюваним пред'явили обвинувачення. За неофіційними даними, медики постачали видалені очі у вітчизняні офтальмологічні клініки. Зараз з'ясовується, впродовж якого періоду у небіжчиків вилучалися органи і скільки отримували за їх продаж співробітники моргів. Встановлюється і повний круг покупців.

Зазначимо, операція з пересадки рогівки ока у європейських країнах коштує від двох до п'яти тисяч доларів.

Читайте також:

В Україні проводитимуть унікальні операції - пересадку очей свині людині

Чорних трансплантологів із Шалімова можуть посадити на 15 років

Директор Інституту Шалімова зізнався, що його підлеглі – "чорні трансплантологи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: