Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна почала розробку найбільшого в Європі уранового родовища

До 2015 року на шахті в Кіровоградській області планують видобувати 2500 тонн чистого урану і повністю відмовитися від імпорту ядерного палива з Росії та США.

На Кіровоградщині почали розробку найбільшого в Європі уранового родовища. Промисловий видобуток уранової руди покликаний зменшити залежність України від імпортного ядерного палива.

Зараз шахта працює лише на 20-ту частину своєї потужності, однак, за підрахунками експертів, у майбутньому може повністю забезпечити Україну рідкісним металом.

"Цього року ми плануємо підняти 75 тисяч тон уранової руди і видобути з неї 99 тон чистого урану", - поділився планами директор держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Олександр Сорокін.

До 2015 року на шахті планують видобувати уже 2500 тонн чистого урану і повністю забезпечити потреби України, яка поки що закуповує дві третини необхідного металу у Росії та США.

Попри стереотип - "радіація скрізь" - із радіаційним тлом на шахті жодних проблем: незбагачений уран не створює підвищеного фону. Інша річ, що сам метал "фонить" у сто разів вище норми, але якщо його не торкатися, шкоди не буде. Шкідливий хіба що урановий пил, але з ним борються підвищеною вологістю.

Читайте також:

Китай зацікавився українським ураном

За рік Україна повністю відмовиться від збройового урану

Україна закуповує за рік ядерного палива на 300 мільйонів доларів

Україна і Росія узгодили договір про "ядерне" СП

ВідеоРадіоактивні гроші

Залиште свій коментар

Вибір редакції