Україна в групі ризику за спалахом лихоманки Західного Нілу

ВООЗ стурбована випадками захворювання на лихоманку Західного Нілу в Європі. Львівські медики вважають, що Україна - в групі ризику.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила про зареєстровані випадки захворювання на вірус Західного Нілу в деяких країнах Європи, зокрема Румунії та Росії, і попередила про необхідність мінімізації спалаху інфекції.

За даними Львівського інституту епідеміології, вся територія України - зона ризику за цим видом лихоманки.

"Вся територія Україна небезпечна за лихоманкою Західного Нілу. Це підтвердили дослідження у Львівському інституті епідеміології", - повідомив "Комсомольській правді в Україні" епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій Центральної СЕС Леонід Нестеренко.

"І раніше зустрічалися випадки в Запорізькій області, Одесі, Херсоні. У минулому році зареєстровано дев'ять випадків у Донецькій області. Цього року статистики поки немає. Але інфекцію приносять перелітні птахи, і вона швидко поширюється там, де багато комарів і тепле вологе повітря. А ідеальні умови для цього - підвали будинків, в яких стоїть вода через діряві тепломережі", - розповів фахівець.

За даними ВООЗ, з початку липня по 11 серпня 2011 року офіційні випадки зареєстровані: два - в Албанії, 22 - у Греції, шість - в Ізраїлі, 11 - в Росії і один в Румунії.

Цей вид лихоманки маскується під звичайне ГРВІ, але приблизно у одного з 150 хворих трапляються ускладнення у вигляді менінгіту та енцефаліту. У групі ризику - люди старші 50 років і з ослабленим імунітетом.

За американськими епідеміологічним даними 2009 року, смертність при симптоматичній лихоманці Західного Нілу становила 4,5% при загальній кількості хворих - 663 за рік.

Найбільш часто сучасний вірус зустрічається в країнах Середземномор'я (Ізраїль, Єгипет), фіксується у Франції - на узбережжі Середземного моря і на острові Корсика, а також в Індії та Індонезії. Особливо часто випадки вірусу останнім часом виявляються в США.

Читайте також:

На Україну насувається епідемія одразу чотирьох вірусів грипу

У Нідерландах 27 людей стали жертвами інфікованого жука

Україна – друга в Європі за темпами поширення СНІДу

Виявлено новий штам гонореї, який не піддається лікуванню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: