Українці усе рідше зважуються на другу дитину

На сьогодні найпоширенішим типом сім'ї з дітьми до 18 років в Україні є, як і протягом минулих років, однодітні сім'ї.

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін заявив про необхідність популяризації народження і виховання двох і більше дітей в сім'ї. Про це міністр сказав, коментуючи дані департаменту сімейної та гендерної політики Міністерства у демографічній ситуації в Україні. Згідно з інформацією департаменту, на сьогодні найпоширенішим типом сім'ї з дітьми до 18 років в Україні є, як і протягом минулих років, однодітні сім'ї.

"Порівняльний аналіз даних переписів населення свідчить, що кількість сімей, які обмежуються лише однією дитиною, з року в рік збільшується", - зазначив міністр.

Розподіл сімей з дітьми за їх кількістю відрізняється у міській та сільській місцевості. Одну дитину мають 79% міських домогосподарств з дітьми проти 61% сільських. Серед сільських домогосподарств з дітьми частіше, ніж серед міських, поширені домогосподарства з двома дітьми - відповідно третину проти п'ятої частини, і з трьома і більше дітьми - 7% проти 1,6%.

Равіль Сафіуллін також відзначив, що в порівнянні з 2009 роком частка сімей з дітьми у віці 3-6 років збільшилася - як у середньому по Україні, так і серед міських і сільських домогосподарств з дітьми. Традиційно, частки сільських домогосподарств з дітьми майже всіх вікових груп (крім домогосподарств з дітьми до 3 років) вище, ніж серед міських домогосподарств.

Серед регіонів найбільша частка сімей, які мають дітей до 18 років - у Закарпатській, Чернівецькій, Волинській, Рівненській, Івано-Франківській, Тернопільській та Львівській областях (54-45%).

За даними Держкомстату, кількість домогосподарств України в 2010 році становить 17 мільйонів 50 тисяч. У міських поселеннях проживають 69% домогосподарств, з них у великих містах (з чисельністю населення 100 000 осіб і більше) - 43%, у малих - 26%, у сільській місцевості - 31%.

Читайте також:

Перепис населення обійдеться Україні у мільярд

Через 40 років українців поменшає на 10 млн

В Україні різко виріс рівень народжуваності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: