Українцям не доплатили за лікарняні 400 млн гривень

Станом на 1 травня погашено 45% заборгованості. Погасити її вдасться, якщо "збільшаться надходження і якщо вдасться зменшити кількість лікарняних", стверджують у Фонді соцстрахування.

Заборгованість з виплати лікарняних в Україні становить 399 млн гривень. Про це повідомив заступник директора Фонду соціального страхування Олександр Леонов.

За його словами, станом на 1 травня погашено 45% заборгованості.

"Якщо на початок року заборгованість була 751 млн гривень, у березні – 431 млн грн, то на сьогодні – 399 млн грн", - зазначив Леонов.

Він прогнозує, що "у цьому році повністю будуть профінансовані всі виплати". "До кінця року за розрахунками, як мінімум, маємо скоротити ще в два рази", - зазначив він.

За його словами, більш оперативно гасити заборгованість минулого року вдасться у випадку, якщо "збільшаться надходження і якщо вдасться зменшити кількість лікарняних, тобто якщо покращиться здоров'я наших застрахованих осіб".

При цьому він зазначив, що заборгованості по виплатах по тимчасовій непрацездатності, яка нарахована у 2011 році немає.

"Затримки на фінансування страхувальників по їхніх заявках більше 10 днів немає, з початку року не було", - зазначив він.

Леонов додав, що "не зовсім такими темпами, як нам хотілося погашається заборгованість минулого року". "Це тому, що в повному обсязі фінансуються заявки 2011 року", - заявив він і пояснив, що йдеться про виплати по тимчасовій непрацездатності, по вагітності і пологах, а також на поховання

Нагадаємо, згідно з законом про єдиний соціальний внесок, працедавець оплачує працівникові перші п'ять днів періоду тимчасової втрати працездатності (лікарняного). З шостого дня допомогу по тимчасовій непрацездатності виплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Крім того, розширено перелік людей, які мають отримувати 100% доходу, перебуваючи на лікарняному. Тепер це батьки, які доглядають дітей віком до 14 років, чорнобильці усіх категорій, ветерани війни, жертви нацистських переслідувань і донори.

60% від середньої зарплатні за лікарняний отримують працівники зі стажем до 5 років, 80% - зі стажем від 5 до 8 років. І на повний заробіток можуть розраховувати ті, у кого страховий стаж - понад 8 років.

Читайте також:

Янукович хоче ліквідувати "прожитковий мінімум"

В Україні затверджено новий порядок виплати лікарняних

За чотири роки Україна повинна виплатити 30 мільярдів доларів боргів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: