В Лозовій почалася утилізація боєприпасів

У місті Лозовій розпочали утилізацію 46 тис. т боєприпасів, які не здетонували під час пожежі. Методом вибуху вже знищено 14 т снарядів.

У вівторок, 21 вересня, почалася утилізація боєприпасів, уцілілих після пожежі на території військової частини А0829 у місті Лозова (Харківська область), де розташований 61-й арсенал Південного оперативного командування сухопутних військ збройних сил.

Про це повідомляє видання "Коммерсантъ-Украина".

Нагадаємо, пожежа з подальшими вибухами боєприпасів на території військової частини почалася 27 серпня 2008 року. В арсеналі зберігалося близько 95 тис. т боєприпасів. З п'ятикілометрової зони можливого ураження снарядами і осколками було евакуйовано близько 17 тис. людей. Збиток від вибухів був оцінений в 3 млрд грн.

Після пожежі було прийнято рішення про ліквідацію арсеналу. Частина боєприпасів була вивезена в діючі військові частини країни, проте основну масу снарядів було вирішено утилізувати на місці.

9 серпня цього року Кабінет міністрів виділив на розмінування території арсеналу 22 млн грн. Протягом серпня та вересня були проведені підготовчі роботи, зокрема відселені сім'ї військових, які проживали на території частини, та змонтовано протипожежне обладнання.

Як повідомив помічник начальника Головного управління МНС в Харківській області Ігор Лупандін, операція з ліквідації боєприпасів проводилася ввечері. "Методом вибуху було знищено 14 т снарядів", - уточнив він.

У цілому, за даними МНС, ліквідації підлягає близько 46 тис. т боєприпасів, які не здетонували під час пожежі. За словами пана Лупандіна, частину, що залишилася планується утилізувати протягом трьох років.

Читайте також:

Військові патрулі оточили склади боєприпасів на Лозовій

Міноборони запевнило, що військові склади у безпеці

Українські військові поливають водою снаряди, щоб уникнути вибухів

Справа про вибухи в Лозовій завершилася амністією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: