В Україні припиняється газифікація сіл

Міністр з питань ЖКГ переконаний, що села замість газу повинні використовувати солому, тирсу, торф або інші "місцеві" види палива.

Міністр із питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко вважає безперспективною подальшу газифікацію сіл. Про це він сказав на брифінгу.

"Доводиться констатувати, що багато років підряд ми всі - депутати всіх скликань, уряду - робили дурниці - ми займалися газифікацією сільської місцевості. От ми газифікували-газифікували для того, щоб зрозуміти, що в наступному році ціна на газ буде не просто великою, а дуже великою. Ціна на газ незабаром усіх зробить дуже і дуже тверезими", - сказав Кучеренко.

При цьому він упевнений, що необхідно більше зусиль приділяти модернізації котелень і переводити їх з газу на альтернативні джерела енергії.

"У мене немає сумнівів, що в сільській місцевості всі ці котли мають бути або на соломі, або на тирсі, або на пеллетах (деревні гранули), або на торфі, або на інших місцевих видах палива", - сказав міністр.

При цьому він заявив, що недоцільно локально переводити котельні на альтернативні джерела енергії, і підкреслив, що має працювати національна програма з модернізації підприємств комунальної теплоенергетики.

Кучеренко розкритикував місцеві органи влади за невиконання указів президента і рішень уряду, якими їм доручалося розробити регіональні програми з модернізації теплокомуненерго.

"Жодна область вчасно не виконала доручення й указ президента з розробки своїх регіональних програм. Без розробки регіональних програм не може бути і національної - це аксіома", - підкреслив міністр.

Він додав, що всі пояснення з цього приводу від представників регіонів є смішними.

Нагадаємо, у лютому Кабінет міністрів заявив про намір розробити національну програму переобладнання теплових котелень із використання газу на використання альтернативних видів палива.

Читайте також:

Європа на третину скоротила закупівлю газу з Росії

У "Нафтогазі" розповіли, хто з комунальників не платить за газ

Тимошенко не підвищить ціни на газ для населення

Україна в п'ять разів зменшила закачування російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: