Від наркозалежності лікують безкоштовними наркотиками

В Україні не вщухає суперечка між прихильниками і противниками замісної терапії, в якій наркоманам замість ін'єкцій дають пігулки метадону - іншого сильного наркотику.

Кілька років поспіль у країні практикують так звану замісну підтримувальну терапію для наркозалежних. Однак і медики, і самі хворі досі сперечаються, з приводу цього.

Метою ухвалу закону про застосування замісної терапії є профілактика ВІЛ та СНІДу. Проте його противники вважають, що переведення наркоманів з ін'єкційних наркотиків на метадон не зупиняє СНІД. Метадон – це наркотичний препарат, який має дуже велику потенцію до звикання.

У реабілітаційних центрах вважають, що лікувати наркоманів наркотиками безглуздо.

"У нашому Мінздроровя приписали до цього наркотику назву "гідлохлорид" і він став лікарським препаратом. Може бути, невдовзі припишуть до горілки "гідрохлорид", і вона стане лікарським препаратом для лікування алкоголіків", - каже з неприхованим сарказмом керівник Центру ресоціалізації наркозалежної молоді Павло Казарьян.

Основним аргументом проти замісної терапії є те, що наркомани втрачають сенс шукати інші шляхи виходу з проблеми.

Одначе більш оптимістично налагоджені фахівці вважають, що метадон із рук лікаря - хоч якийсь, але контроль за наркоманією.

Багато людей, що мали проблеми з наркотиками нині вилікувалися завдяки замісній терапії.

За словами лікаря кабінету замісної терапії Антона Нікульникова, більшість з пацієнтів таки приходить лікуватися. Хоча і визнає, що дехто намагається просто дістати дармовий наркотик, але критерії для призначення заміни досить суворі.

"Це вживання тільки ін'єкційних опіатів, це неодноразові спроби лікування тільки в реабілітаційних центрах, а також детоксикаційних клініках", - пояснює він.

Лише якщо ці методи були невдалими, призначається замісна підтримувальна терапія. Якщо ж пацієнт ніколи і не намагався лікуватись, йому запропонують спершу спробувати альтернативні шляхи, і тільки потому звертатися до замісної терапії.

Додамо, що за даними МОЗ нині в Україні замісну підтримувальну терапію дістають 4 тисячі пацієнтів. Мало не половина з них - ВІЛ-інфіковані: 19% - хворі на СНІД, 50% - хворі на вірусний гепатит В і С, 15% - на туберкульоз.

Терапія або наркотик на дурняк? Дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

СБУ затримала партію рідкого кокаїну в банках з-під ананасів

Американці навчили iPhone знаходити марихуану

У Черкасах наркоманам безкоштовно роздають шприци і презервативи

Міліція бореться з селянами, які вирощують мак на пироги

ВідеоМетадон: ліки чи наркотик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: