Янукович: ми повернулися до одного з найкращих варіантів Конституції

Президент стверджує, що рішення Конституційного суду про скасування політреформи не є несподіваним для народу.

Президент Віктор Янукович 1 жовтня у зверненні до українського народу привітав скасування Конституційним судом політреформи 2004 року, яка обмежувала владу глави держави.

"Ми повернулися до Конституції, яку Європа та світ визнали як одну з найкращих. Ця Конституція дозволила Україні ствердитися як незалежній державі, визначити незмінний курс на демократію та верховенство права, захист прав і свобод громадян", - наголосив Янукович.

Президент також пообіцяв, що як гарант Конституції виконає це рішення, "як виконав би будь-яке інше".

Янукович стверджує, що рішення Конституційного суду про скасування політреформи не є несподіваним для народу. "Україна і суспільство стомилися від життя в тих умовах, які продиктували нам зміни до Конституції 2004 року. Бо ці зміни, що вносилися поспіхом, в угоду політичному моменту, були причинами суцільних конфліктів у владі. Як результат - падіння економіки і бідність людей, значне послаблення позицій нашої країни на міжнародній арені", - наголосив він.

"Я підтримую ідею референдуму, а також ідею Національної конституційної асамблеї, як механізм для ефективної консолідації на шляху реформування політичної системи. Це - легітимний шлях, яким ми будемо йти", - заявив президент.

"Ми маємо зробити Україну сильною, сучасною, конкурентоспроможною державою і я вірю в підтримку народу у цій важливій і дуже відповідальній справі", - додав Янукович.

Як відомо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною політреформу 2004 року, яка встановила в Україні парламентсько-президентську форму правління, урізавши повноваження президента.

Тепер долю змін до Конституції має вирішити Верховна рада, який для цього знадобиться не менше 300 депутатів. У Партії регіонів кажуть, що вже заручилися підтримкою достатньої кількості нардепів, щоб закріпити повернення до Конституції 1996 року.

Водночас, опозиція наполягає, що президент Віктор Янукович, Верховна рада і Кабмін повинні піти у відставку, бо всі органи влади були в Україні сформовані за Конституцією 2004 року, яку КС визнав незаконною.

Детально про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

Читайте також:

Опозиція вимагає відставки Януковича, уряду й Верховної ради

Янукович: всі рішення КС повинні виконуватися

Янукович отримав право одноосібно звільнити весь Кабмін

ВідеоЯнукович: ми повернулися до одного з найкращих варіантів Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: