Янукович отримає владу, про яку Кучма і не мріяв

Янукович буде контролювати і буде впливати майже на все - прокуратуру і суди, силовиків та правоохоронців, податкову і митницю, природні монополії і радіо з телебаченням, комунальні послуги, ядерну енергетику і багато іншого.

Закон про Кабмін посилює владу президента Віктора Януковича. Він отримає повноважень більше за Леоніда Кучму.

Про це написав нунсівець Анатолій Гриценко у своєму блозі.

"Проект N7208 вносить зміни в тридцять два діючих закону і кодексу. Метою цих змін, як виявилося, є не тільки приведення їх у відповідність з Конституцією часів Кучми. Янукович хоче отримати набагато більше повноважень, ніж їх мав Кучма. Приховану мета - того диявола, який зазвичай криється в деталях, - на цей раз знаходимо в розділі XI "Перехідні та заключні положення", - зазначив політик.

"Кучма міг звільнити Генерального прокурора згідно з визначеним законом вичерпним переліком підстав. Януковичу цього мало. Він буде мати право звільняти Генпрокурора" також на інших підставах". Колір прокурорської краватки, наприклад, не сподобався, dress-code - штука серйозна!" - підкреслив парламентарій.

"Інші підстави" для звільнення високих чиновників, крім прокуратури, Янукович включає і в інші закони. Що ж, Янукович навчив Мєдвєдєва, як підкорити столицю без виборів, - тепер Мєдвєдєв буде вчити Януковича, як звільняти чиновників з формулюванням "внаслідок втрати довіри президента", - пише Гриценко.

"При Кучмі СБУ була "підпорядкована президенту і підзвітна Верховній раді"- Янукович залишає СБУ підлеглою собі. Крапка. Ніякої підзвітності - нікому! Вилучаються вимоги закону про СБУ щодо інформування Ради, обов'язку відповідати на запити депутатів, тимчасових і постійних комісій", - повідомив парламентарій.

"Такі ж зміни вносяться в закон про війська урядового зв'язку, як їх раніше називали, а тепер - Державної служби спецзв'язку і захисту інформації. Ніякого парламентського контролю! Навіть формального звіту в кінці року в письмовій формі", - зазначив депутат.

"Янукович буде сам, замість Кабміну (як це було при Кучмі), призначати і звільняти заступників голови податкової служби. Ну, керівника - це зрозуміло, а от заступників? Хіба така вже недовіра всередині "монолітної команди", що уряду не дають контролювати податкові потоки? При тому, що Янукович може відправити уряд у відставку за одну хвилину?! " - пише парламентарій.

"Янукович буде мати право перерозподіляти бюджет, перекидаючи кошти з однієї програми на іншу як завгодно. Як державний, так і місцеві бюджети - до області, району, міста і села включно. Без будь-якого узгодження з бюджетним комітетом Верховної ради", - підкреслив Гриценко.

"Про таке Кучма і не мріяв! Якщо не забули, при Кучмі саме опозиції віддавали контроль за розподілом і перерозподілом бюджету (бюджетний Комітет очолювали Тимошенко, Турчинов, Порошенко). Янукович вирішив, що ні "чужим", ні "своїм" депутатам немає чого контролювати розподіл бюджетних коштів. Ще одна європейська норма? " - заявив політик.

"Значна частина кадрових призначень - перш за все, всієї вертикалі голів місцевих державних адміністрацій - буде здійснюватися Януковичем за поданням не Кабміну, як це було при Кучмі, а прем'єр-міністра. Ніякого обговорення або хоча б формального схвалення (відхилення) кандидатур урядом як колегіальним органом!" - обурюється депутат.

"Янукович буде контролювати і буде впливати майже на все - прокуратуру і суди, силовиків та правоохоронців, податкову і митницю, природні монополії і радіо з телебаченням, комунальні послуги та теплопостачання, ядерну енергетику та поводження з відходами, охорону прав на сорти рослин і теплопостачання, виробництво електроенергії та використання скидного енергопотенціалу, навіть особисто буде затверджувати положення про Міністерство охорони здоров'я?!" - написав парламентарій.

"Янукович не довіряє, перш за все, своїй власній команді. Він хоче не тільки уникнути залежності від "своєї" більшості і "свого" уряду, а ще й кожному чиновнику по всій вертикалі одягнути кільце в ніс і взяти на ланцюг", - вважає депутат .

"Поки Литвин не поставив на голосування, а Чечетов не підняв руку вгору, парламентській більшості ще не пізно схаменутися! Якщо не заради країни, то хоча б з інстинкту самозбереження", - закликає політик.

Про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

АНАЛІТИКА ПО ТЕМІ

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Янукович заявив про подальші зміни у Конституції

Янукович може піти на третій термін

Американський суддя: Україні необхідні дострокові вибори

Януковичу доведеться звільнити двох віце-прем'єрів

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

Кабмін дозволив Януковичу призначати прем’єр-міністра

Уряд вніс до Ради закон про Кабмін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: