Янукович розповів, як зблизив Росію з НАТО

Український президент впевнений, що позаблоковий статус його держави суттєво вплинув на відносини Росії з НАТО. У свою чергу, Мєдвєдєв переконаний, що Україна в НАТО зруйнувала би систему безпеки Європи.

Зближення Росії з НАТО, яке спостерігається останнім часом, багато в чому було обумовлене рішенням України залишитися позаблоковою державою, ухваленим влітку цього року. Таку думку висловив президент Віктор Янукович на спільній прес-конференції зі своїм російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим у Москві.

Нагадаємо, після саміту Росія-НАТО, що відбувся в Лісабоні 19 листопада, можна було побачити певне зближення позицій РФ і Альянсу. Зокрема, Росія запропонувала організації об'єднати системи ПРО, хоча й отримала на це відмову. Також РФ дозволила Альянсу провозити через свою територію бронетехніку, а НАТО викреслило її зі списку своїх ворогів.

"Упевнений, що позиція України, яка ухвалена у відповідному законі, про те, що Україна є позаблоковою державою, значно вплинула на ситуацію на євразійському просторі, і впевнений в тому, що вплинула на позицію Росії в цьому питанні", - наголосив Янукович.

Він зазначив, що інтеграційні процеси, які відбуваються в Україні на європейському напрямку, "взагалі-то дозволяють в перспективі й Росії рухатися в цьому напрямку". Янукович також підкреслив, що весь світ модернізується, і Росія також іде шляхом створення єдиного економічного простору з Європою.

На думку президента, це "ніяк не суперечить тим інтеграційним процесам, які сьогодні є в України з Росією, вони тільки розширюють наші можливості". "Яка глибина буде інтеграції, я думаю, що про це говорити сьогодні дуже складно", - сказав він.

Покращені відносини України та Росії, додав Янукович, сприятливо позначаться не лише на ситуації в Європі, але і в цілому в світі.

У свою чергу, Дмитро Мєдвєдєв висловив переконання в тому, що інтеграція України в НАТО могла би зруйнувати простір безпеки в Європі.

"Безумовно, відносини між нашими країнами залежать від того, в яких альянсах ми беремо участь. У нас завжди була проста позиція з приводу участі України в Північноатлантичному альянсі - ми вважаємо, що це руйнує простір безпеки в Європі", - наголосив російський президент.

Він нагадав, що Росія завжди говорила про те, що для неї це важливе питання. На його думку, позаблоковий статус України є абсолютно виправданим. При цьому він нагадав, що про це він сказав під час виступу на саміті Росія-НАТО в Лісабоні.

Нагадаємо, Віктор Янукович у п'ятницю, 26 листопада, зустрівся в Москві з Дмитром Мєдвєдєвим.

Окрім теми НАТО, сторони також обговорили необхідність спільного відзначення пам'ятних дат Україною та Росією, газову проблематику, можливість вступу України до Митного союзу та інші теми.

Два президенти висловили упевненість у зближенні двох держав, зокрема економічному.

Читайте також:

Україна та Росія побудують міст через Керченську протоку

Янукович: Україна і Росія повинні святкувати всі пам'ятні дати разом

Патріарх Кирило регулярно їздитиме всією Україною

ВідеоЯнукович розповів, як зблизив Росію з НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: