Європа розпочала процес скасування віз для українців

Україна зобов’язалась перед Євросоюзом дотримуватися необхідних вимог у сфері управління кордонами, міграції, політики надання притулку, безпеки.

Керівництво Європейського союзу на саміті в Брюсселі 22 листопада надало України план дій щодо безвізового режиму для короткострокових поїздок.

Також Україна і ЄС підписали протокол до угоди про співпрацю про приєднання до програм Євросоюзу. Згідно з документом, Україна зможе брати участь у всіх програмах ЄС, відкритих для участі третіх країн. При цьому Україна має вносити відповідні кошти до бюджету Євросоюзу, відповідно до вимог тих програм, в яких вона братиме участь.

Протокол передбачає, що представники України зможуть брати участь у статусі спостерігачів у програмах, а також у складі керівних комітетів тих програм, яким Україна надаватиме фінансову підтримку.

Як повідомлялося, 22 листопада президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу підтвердив, що в ході саміту Україна-ЄС буде розпочато план дій з безвізового режиму для українців.

Україна і Євросоюз почали безвізовий діалог у жовтні 2008 року. У травні цього року сторони домовилися про надання Україні Плану дій зі скасування візового режиму.

Надання плану дій - це лише початок шляху зі скасування віз, оскільки сам документ вимагає серйозних зусиль від української сторони для виконання всіх необхідних вимог у сфері управління кордонами, міграції, політики надання притулку, безпеки, захисту документів.

Читайте також:

Грузію запросили вступити в Євросоюз

Україна на шляху до ЄС зробила тільки 4 із 69 кроків

Європарламент хоче розібратися в Україні

ВідеоЄвропа розпочала процес скасування віз для українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: