Європейські журналісти просять владу України дати колегам працювати

ПАРЄ та Європейська Федерація журналістів зробили спільну заяву стосовно ситуації зі свободою слова в Україні.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) та Європейська федерація журналістів висловлюють стурбованість загрозами свободі ЗМІ в Україні.

Про це йдеться в спільній заяві постійного доповідача зі свободи ЗМІ Комітету ПАРЄ з питань культури, науки та освіти Матса Йоханссона та президента Європейської федерації журналістів Арне Кьоніґ.

"Ми дуже стурбовані загрозами свободі ЗМІ в Україні, яка головує в Комітеті міністрів Ради Європи у час складних національних політичних викликів. Для демократії важливо, щоб незалежні медіа могли вільно висвітлювати політичну кризу", - наголошується в заяві.

"Безкарність за напади на журналістів і медіа підриває демократію та верховенство закону. Національна безпека не повинна використовуватися як привід для того, щоб змусити мовчати політично критичні медіа", - зазначають підписанти.

На думку представників міжнародної спільноти, неприйнятним є те, що правоохоронні органи досі не змогли пролити світло на зникнення Василя Климентьєва рік тому.

А той факт, що судовий процес щодо вбивства Георгія Ґонґадзе проходить у закритому режимі, "ставить виклик праву громадськості на інформацію з цього питання, що становить суспільний інтерес", наголошують у ПАРЄ.

Тому Йоханссон і Кьоніґ закликають компетентні органи влади в Україні забезпечити можливість вільного поширення в українських медіа незалежної і правдивої інформації.

Читайте також:

ГПУ заявила, що в Україні немає значних утисків журналістів

Янукович доручив Генпрокурору зайнятися свободою слова

З прямого ефіру Нацрадіо прибрали прогноз погоди через критику влади

Freedom House констатувала погіршення свободи преси в Україні

Freedom House: Україна рухається до авторитаризму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: