Ющенко: українська мова важливіша за хліб та сало

Президент упевнений, що мова зараз є основним питанням, бо "якщо буде мова, то буде і хліб, і сало".

Президент Віктор Ющенко категорично заперечує твердження своїх опонентів про те, що питання української мови роз’єднує суспільство. Про це глава держави заявив під час поїздки на Львівщину 13 грудня.

"У Росії мова не ділить людей, поляків також не ділить польська мова. Француза об’єднує французька мова, то чому українців це питання роз’єднує? Я переконаний, що українців мовне питання не роз’єднує", – сказав президент.

Він також відзначив, що коли починає говорити про мову, йому люди кажуть: "Давайте говорити про хліб", але я кажу: не сало і хліб є головним у нас, а мова. Саме вона стоїть на першому місці. Якщо буде мова, то буде і хліб, і сало. Скільки нам ще треба часу пройти, щоб українська мова панувала в Україні, як у Польщі панує польська? Це і є моя політика", – сказав президент.

Ющенко зауважив, що шість разів у 20 столітті оголошували українську незалежність: починаючи від УНР, ЗУНР, Августина, Бандери, але п’ять разів українці свою державу втратили. Тому дуже важливо не змарнувати цей шостий шанс сьогодні.

Він наголосив, що мрія українців про свою власну державу сягає 350 років історичного часу. "Я ніколи не кажу і не скажу, що ми погано живемо. Я не той українець, що так каже. Бо набагато гірше жилося УПА, січовим стрільцям, Богдану-Зиновію Хмельницькому. Ці люди стояли на захисту державності набагато у гірших умовах. 18 років тому ми отримали свою незалежність", – сказав президент.

"Моя нація, щоб мати свою державу, поклала стільки життів, скільки не поклала жодна інша держава. Але я наголошую: якщо не буде твоєї історії, то не буде і нації", – сказав Ющенко.

Читайте також:

Ющенко обізвав Тимошенко і Януковича валянками

Ющенко обізвав Тимошенко Еллочкою-людоїдкою

Ющенко: в Україні відбудеться суд над Компартією

Ющенко: Тимошенко завершує свою політичну кар'єру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: