З набережної Дніпра в Києві відбуксовано останній заклад-дебаркадер

Набережна буде використовуватися тільки як берегоукріплююче спорудження.

З набережної Дніпра в Києві було відбуксовано останній заклад-дебаркадер, на якому розташовувався арт-готель "Баккара". У прокуратурі Києва, яка ініціювала евакуацію плавзасобів з розважальними закладами, запевнили, що надалі набережна буде використовуватися тільки як берегоукріплююче спорудження. Власники відігнаних дебаркадерів шукають для них нові місця, але терміни відновлення роботи закладів поки невідомі, пише "Коммерсант-Україна".

Відшвартовка арт-готелю "Баккара" з набережної Дніпра почалася в п'ятницю, 17 грудня о 8.30 під звуки спеціально запрошеного власниками закладу духового оркестру, який виконав для гостей заходу "Прощання слов'янки". Демонтаж кріплень дебаркадера зайняв трохи більше години, і до 10.00 плавзасіб вже відбуксирували на протилежний берег. До Нового року директор готелю "Баккара" Ольга Тулімова розраховує відновити роботу закладу у Гідропарку, де для цього вже підібране місце. "Зараз узгоджується підключення до міських комунікацій", - повідомила журналістам пані Тулімова.

Арт-готель "Баккара" став останнім плавучим закладом, який відбуксирували з причалу на Набережному шосе, після того, як влітку прокуратура Києва звернулася до Міністерства транспорту і зв'язку з пропозицією переглянути дозвіл на швартування несамохідних суден на набережній Дніпра. За інформацією слідства, зупинка плавзасобів небезпечна для гідротехнічних споруд, що знаходяться там. 8 липня співробітники міліції і столичної прокуратури відбуксирували розташований на дебаркадері ресторан "Муракамі", а 29 липня - нічний клуб River Palace як речові докази у кримінальній справі, порушеній за фактом використання службового становища посадовими особами держустанов при видачі дозволів на швартування. 14 вересня з набережної було відбуксовано плавзасіб, на якому розташовувалися ресторани "Мандарин" і "Якіторія", а також нічний клуб Disco Radio Hall (останній раз 'повідомляв про це 15 вересня).

Решті дебаркадера з розважальними закладами 29 жовтня припинили подачу електроенергії, а в листопаді продовжили їх евакуацію. Арт-готель "Баккара" відшвартувався добровільно.
Як заявив у п'ятницю начальник відділу захисту прав і свобод громадян та інтересів держави управління нагляду на транспорті прокуратури Києва Володимир Гриценко, у відомстві вважають, що надалі тут не будуть розміщуватися великі плавзасоби, оскільки набережна не пристосована для їх тривалого перебування.

Він також зазначив, що прокуратура Києва 20 грудня почне перевірку, покликану встановити масштаби збитку, нанесеного акваторії Дніпра розважальними закладами.

У Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської держадміністрації повідомили, що подальше використання набережної буде регламентовано в рамках підготовлюваної паспортизації всіх вулиць столиці.

"Розробка цих паспортів уже доручена нашому управлінню. Паспорт кожної вулиці буде включати режим освітлення, підсвічування фасадів, розміщення рекламних конструкцій та малих архітектурних форм", - розповіла прес-секретар управління Марина Шаповал.

Вона також припустила, що в процесі паспортизації вулиць набережна Дніпра виявиться в числі пріоритетних об'єктів Головархітектури.

Власники отшвартовать закладів, більшість з яких входять до мережі ресторанів "Козирна карта", зараз намагаються знайти нові місця, де вони могли б продовжити роботу. Як повідомив PR-менеджер проекту "Козирна карта" Олексій Баштовий, найближчим часом планується знову відкрити плавучий ресторан "Веранда" - зараз він пришвартований неподалік від мосту Патона. "Питання вирішується окремо для кожного закладу", - додав пан Баштовий.

Читайте також:

Попов назвав причину демонтажу суден на набережній Дніпра

На місці River Palace на Набережній з'явився офіс на плаву

З київської набережної відбуксирували ресторан River Palace

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: