Банки масово знижують ставки по депозитах

У розпал кризи банки приваблювали клієнтів, обіцяючи до 30% річних. Зараз банки зменшують ставки, бо почуваються впевненіше.

Ставки по депозитах обвалюються. Прибутковість вкладів зменшується вже другий місяць поспіль. Поки що лише на кілька відсотків. Однак банкіри лякають - це тільки початок, і ставки можуть упасти чи не вдвічі. Більш оптимістичні економісти.

Ще місяць тому рекламні площі рясніли банківськими пропозиціями. Фінустанови чи не змагалися між собою, хто ж запропонує найвигідніший депозит. Аж раптом реклама зникла, а вклади почали дешевшати на очах.

Банки не тільки зменшують ставки, а ще й скорочують кількість депозитних програм. Бо почуваються впевненіше. Навесні у розпал кризи їм були потрібні гроші, і вони приваблювали клієнтів, обіцяючи до тридцяти відсотків річних. Люди почали нести гроші і за два останні місяці назносили до банків понад два мільярди гривень.

"Банки починають замислюватись про прибутковість. І йдеться про всі банки, окрім тих у кого до цих пір залишився пріоритет виживання. Все одно ставки залишаються дуже високими, з погляду привабливості. Тому коли ми говоримо про пониження ставок на відсоток - це абсолютно нормальний тренд", - розповідає голова правління комерційного банку Петер Барон.

Середня ставка по депозитах зараз коливається близько двадцяти чотирьох відсотків. Банкіри переконують, довго цей показник не протримається. І може впасти аж на десять пунктів, на минулорічний рівень. Але якщо фінансово-економічний стан у державі суттєво поліпшиться. Економісти ж більш песимістичні.

"Однозначно говорити, що до кінця року ставка по річних депозитах у національній валюті знизиться до 15 відсотків - це нереально. Може до кінця року ставка по річних депозитах у національній валюті знизиться приблизно до 22-21 відсотків", - прогнозує фінансовий аналітик Микола Івченко.

І це все одно непогані відсотки, додають експерти. І, як торік, знову радять зберігати свої кровні на депозиті, у гривні. На їхнє переконання, банківський вклад залишається якщо і не зовсім надійним, але прибутковим способом заощадити.

Читайте також:

Збитки українських банків досягли 12 мільярдів

Нацбанк знизив облікову ставку

Вартість банку "Родовід" знизили у 500 разів

Уряд націоналізував три великих банки

ВідеоБанки знижують ставки по депозитах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: